banner126

Goodyear’dan damperli kamyonlar için yeni ürün

Goodyear’ın OMNITRAC Heavy Duty ürün hattı, özellikle asfalt yollarda kısa mesafelerde kullanılan, ancak ağırlıklı olarak inşaat şantiyeleri, madenler ve taş ocakları gibi zorlu ve asfaltsız çalışma ortamlarında çalışan damperli ve diğer ağır hizmet kamyonları için geliştirildi.

banner132
Goodyear’dan damperli kamyonlar için yeni ürün
banner95

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Şaban Güngör, konuyla ilgili olarak; “Geçtiğimiz yıl, özellikle karma servis uygulamalarında faaliyet gösteren OMNITRAC S & D lastiklerimizi piyasaya sürdük. Goodyear OMNITRAC Heavy Duty serisi, ağırlıklı olarak zorlu koşullarda çalışan ancak kısa mesafelerde asfalta da çıkan kamyonlar için geliştirildi. Artık asfalt kullanımından, off-road dediğimiz asfalt dışı en zorlu koşullara kadar her türlü kullanımı kapsayan yenilikçi ürünleri eksiksiz bir yelpazede sunuyoruz.” dedi.

Yeni OMNITRAC Heavy Duty lastikler, keskici taş ve kaya kaplı yollar, çamurlu ve ıslak zemin, dik yokuşlar ve çukurların yanı sıra, hidrostatik önden çekişli araçların ön aks lastikleri gibi yüksek tork gerektiren özel uygulamaların altından kalkabilecek şekilde tasarlandı.

Yeni OMNITRAC Heavy Duty, ağır karma servis uygulamalarında mükemmel yol tutuşu ile geliştirilmiş yakıt verimliliği olanağı sunuyor. DuraShield teknolojisine sahip lastikler, zorlu çalışma koşullarındaki karma servis uygulamalarında uzun bir sırt ömrü için dayanıklılığa odaklanan dengeli bir performans sağlıyor. En yeni teknoloji, gövde hasarı ve korozyona karşı ekstra direnç için özel bir sırt kuşağı içeriyor ve mükemmel kaplanabilirlik sunuyor.

Önceki nesli OMNITRAC MSS II ve MSD II ile karşılaştırıldığında, yeni lastikler taş tutma, kopma yolunma direnci ve hasara karşı dayanıklılık açısından geliştirilmiş performans sunarken, yuvarlanma direnci ve yakıt verimliliği yeni geliştirilen mevzuat uyarınca iyileştirilmiştir. 3PMSF işaretlemesi, iyileştirilmiş kış performansı ve gittikçe sıkılaşan kış lastiği yönetmeliklerine uygunluk anlamına gelir.

Römork Lastikleri

Goodyear OMNITRAC MST II 385/65R22.5 ve 445/65R22.5 treyler lastikleri, yeni OMNITRAC S & D Heavy Duty lastiklerini tamamlayarak asfalt ve off-road uygulamaları için mükemmel hasar direnci ve sağlamlık, kilometre performansı ve geliştirilmiş çekiş gücü sağlamaktadır.

Çalışma süresinde artış

Lastiklerin doğru bakımı ile gerçek zamanlı takibi, karma servis araçlarının çalıştığı ortamlar gibi zorlu ortamlarda son derece önemlidir. Yeni OMNITRAC Heavy Duty serisinin performansı, özellikle uzak mesafeler ve ağır koşullarda çalışan filolar için daha fazla kontrol sağlamak üzere Goodyear TPMS ile optimize edilebilir. Gelişmiş telematik ve Goodyear’ın eşsiz algoritması sayesinde, bu mobilite çözümü ile lastikler sürekli takip edilerek lastik basıncının veya sıcaklığının kabul edilebilir parametreleri karşılayamaması halinde anlık uyarılar verir. Bu, %15 daha fazla çalışma süresi ve %85 daha az lastik arızası sağlar [1] ve işletmecileri çalışma süresini artırma ve arıza maliyetlerini düşürme konusunda destekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER