Bahadır Özbayır başarının sırrını anlattı

Bahadır Özbayır, Türkiye’nin Almanya, İngiltere, Fransa’nın ardından dördüncü büyük ağır vasıta pazarı olduğunu söyledi. Mercedes’in global pazarda en başarılı ülkenin Türkiye olduğunu belirten Özbayır, çeşitli ülkelerden Türkiye’yi incelemek ve örnek almak için geldiklerini vurguladı.

Bahadır Özbayır başarının sırrını anlattı
banner95

Mercedes-Benz Türk, 17-19 Nisan tarihleri arasında Ankara Congresium’da düzenlenen “Beton 2014 Fuarı”nda inşaat sektörünün en çok tercih edilen araçlarını sergiledi. Standında Transmedya’nın sorularını yanıtlayan Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, 12 yıldır pazar lideri olduklarını ve pazar lideri olarak bu gibi fuarlarda yer almanın artık kendileri için bir sorumluluk olduğunu dile getirdi.

Bahadır Özbayır, Mercedes-Benz Türk'ün yakaladığı uluslararası başarı için şunları söyledi “Alın o yıldızı başka bir ürüne verin yürümez. Ne ürün, ne servis, ne insan, ne de finansman ile tek başına yürümez bu iş. Mercedes Finansman yüzde 100 bizim ve adamlarla aynı binada oturuyoruz. TruckStore benim şirketim. Müşteriye gittiğimde; aracını alırım, finansmanını sağlarım, bakımlarını yaparım diyorum. Müşterinin başka biriyle görüşmesine gerek yok. Sadece mazot koyacaksın, lastik alacaksın derim. Ve bunu markadan, hacimden bağımsız yaparım. 250 adet başka markadan aracı alırım 400 tane Mercedes veririm. İthal markaların bazılarından daha çok ikinci el satıyoruz. Başka marka araçları da esnaf usulü alırım. Öyle detaylı bakıp testten geçirip almam, esnaf usulü araca bakıp alırız. Her türlü fuara katılırım, bütün gazeteci arkadaşla sohbet ederim.”

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71