Yurdışı Satış Müdürü Barış Erhan, Üstyapı Satış Müdürü Ceyhan Demirci, Üretim Müdürü Şenol Kılıç, Üretim Mühendisi Yusuf Sunal Nevpa ailesine dahil oldu ve gücümüze güç kattı..

Ecoled II Türkiye’de treylerlerde kullanılmaya başlandı! Ecoled II Türkiye’de treylerlerde kullanılmaya başlandı!

Bu yılın ilk yarısını iki ayrı şekilde yorumlamak gerektiğini belirten Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç, Ocak-Şubat döneminin geçmiş yıllara göre cirosal anlamda yüzde 50 büyüme gösterdiğini söyledi.  “Herkes gibi çok iyi gidiyoruz, harika bir yıl olacak derken Covıd-19 belasıyla karşılaştık” diyen Ortaç, pandemi başlamadan önce yurtdışından iki büyük proje anlaşması yaptıklarını ve pandemi süresince üretimi devam ettirdiklerini söyledi. Devletin destek paketleri, ekonomik tedbirleri, faizlerin düşmesiyle, Haziran ayında yoğun bir dönem yaşadıklarını aktaran Ortaç, Avrupa’nın da normalleşme adımları ile ilk 6 ayda döviz bazında yüzde 25 büyüme sağladıklarını söyledi. Büyümenin ihracat tarafından gerçekleştiğini belirten Ortaç, satışların yüzde 80’inin ihracattan kaynaklandığını kaydetti.

Nevpa tanınan bir marka oldu
Nevpa kurulduğu ilk günden beri ihracat odaklı çalışmaları benimsemiştir diyen Ortaç, “Ayın 15 günü evimizden ve ailemizden ayrı sahadaydık. Bir gün Fas’taydık ertesi gün Arabistan’daydık. Afrika, Ortadoğu, Avrupa ve Türki Cumhuriyetleri’nde adım atmadığımız yer kalmadı. Nevpa tanınan bir marka oldu. Hangi ülkeye giderseniz, Nevpa markası tanınıyor.” şeklinde konuştu.
Çin’den dünyaya yayılan pandeminin ardından üretimin Çin’den alternatif ülkelere kayacağı öngörüsünde bulunan Mehmet Ortaç, bu fırsatı değerlendirmek için Nevpa olarak hazırlık yaptıklarını söyledi.

Yeni ürünler daha tasarruflu ve daha dayanıklı
IAA’ya çok iyi hazırlandıklarını, son güne kadar iptal etmediklerini anlatan Ortaç, “Bu yıl içinde yeni arka kapı kilitlerini piyasaya süreceğiz. Yük emniyet sertifikalı ürünlerimiz, öncekine göre daha dayanıklı ve kullanıcısına yüzde 20 maliyet avantajı sağlayacak. İstersek, daldırma galvaniz, KTL veya toz boyama gibi seçeneklerimiz var. Ürünün paslanmazlık ömrünü uzatıyoruz. Arka kapı tutamağımız var. Yeni alüminyum ve sandviç panel arka kapımız var.”
Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ticari ürünler satışı yaptıklarını da söyleyen Ortaç, kontraplak ürünlerinde RİGA firması ile anlaştıklarını belirterek, bünyelerine çalışma arkadaşları kattıklarını söyledi. Teknik satış yapabilecek arkadaşları bünyelerine aldıklarını söyleyen Ortaç, “Müşteriye doğru hizmet ve paket ürünlerde mühendislik ve teknik bilgi katkısını önemli gördük. Örneğin Emcho Wheaton ürünlerinde tankerin teknik diyagramının üretici firma ile ortak çalışma yaparak oluşturulması, müşterilerin doğru ürünlere yönlendirilmesini sağlıyoruz. Yurtdışındaki müşterilere de bu anlamda önemli bir avantaj sağlayacağız. Müşterimiz fren sistemini komple veriyoruz, sistemin montajı için ihtiyaç duyulan parçaları ve fren sistemi ile çalışan diğer bütün parçaları komple tedarik ediyorsunuz. Müşterilerimiz komple ürünü tercih ediyor. Orta ölçekli ve butik iş yapan treyler üreticileri için çok avantajlı bir hizmet oluyor, satınalma maliyetleri düşüyor” şeklinde konuştu.
Yılın ikinci yarısında yine ihracata ağırlık vermeyi planladıklarını anlatan Ortaç, bu amaçla ekibi güçlendirdiklerini ve olası fırsat ve tehditlere hazırlıklı olduklarını dile getirdi.