Maylog Nakliyat, karbon emisyonunun azaltılması için çalışmalarına sadece sektör içinde değil verdiği eğitimlerle sektör dışında da devam ediyor. Merkeze Büyükçekmece’de bulunan ve Türkiye Avrupa arasında frigorifik minivan ve TIR taşımacılığı yapan firma, ekoloji için eğitim anlayışıyla yol alıyor. Firma Portekiz koordinatörlüğünde Erasmus + Mesleki eğitim projesine başvurdu ve başvurusu 6 ortakla birlikte AB Komisyonu tarafından kabul edildi. Verilecek olan mesleki eğitim firmanın 27 personelinin tamamını kapsayan işbirliği programı kapsamında uygulanıyor. Yeşil çevre, minimum karbon salımı ve yetkin meslek elemanları yetiştirme odaklı proje ile 28 ay boyunca çok taraflı faaliyetlerine Türkiye’de ve Avrupa’da devam edecek.

Proje kapsamında 5 farklı ülkeden 20 misafir toplamda 30 saatlik bir medya araçları kullanım eğitimi almak üzere Şirketin misafiri olarak İstanbul’da 9 – 14 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Kaya Convention Center’da bir araya geldi.

Projenin temel amacı, Carbo Nostrum HUB sayesinde potansiyel son kullanıcıların, küçük toprak sahiplerini, genç ve yeni tarım üreticilerini, paydaşları ve politika yapıcıları güçlendirmek için eğitim/öğretim kaynakları sağlamak.

Projenin koordinatörlüğünü Portekiz'den: The USE Concept, Lda., Sociedade por quotas kurumu yapıyor. Aynı proje kapsamında; Maylog Nakliyat ile beraber AIDLEARN – Portekiz, Selanik Üniversitesi – Yunanistan, GAL MOLISE – Italya, CSIC MURCIA – İspanya birlikte yer alıyor.