banner201

UTİKAD Bursa'da üyeleriyle buluştu

banner250

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, üye buluşmalarının üçüncüsünü Bursa’da gerçekleştirdi. UTİKAD Heyeti, 17 Aralık 2021 Cuma günü Bursa Hilton Convention Center’da üyeleriyle bir araya geldi.

UTİKAD Bursa'da üyeleriyle buluştu
banner231

Buluşmaya UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Eldener, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri Arkın Obdan, Cihan Özkal, Serdar Ayırtman, UTİKAD Bölgeler Koordinatörü Bilgehan Engin, UTİKAD Üniversiteler Odak Grubu Koordinatörü Yüksel Kahraman, UTİKAD Bursa Bölge Temsilcisi Mustafa Harun Gençoğlu, UTİKAD Genel Müdürü Alperen Güler ve UTİKAD İcra Kurulu üyeleri katılım sağladı.

Sabah kahvaltısı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy gerçekleştirdi. Ulusoy’un ardından kürsüde yerini alan UTİKAD Genel Müdürü Alperen Güler, UTİKAD'ın son dönemdeki ve gelecekteki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yapılan sunumun ardından üyelerin dile getirdiği başta konteyner hasarları ve gümrükteki geçiş izinlerinin taşıma sürecini uzatması olmak üzere sektörün gündemindeki konuların Bursa ve çevresindeki yansımaları değerlendirildi. Çekilen aile fotoğrafının ardından buluşma sonlandırıldı.

UTİKAD Heyeti 17 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşen üye buluşmasının ardından T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı IV. Bölge Müdürlü Muhtesin Sevinç’i makamında ziyaret etti. Görüşmede Bursa ve çevresindeki lojistik yatırımlar ve lojistik potansiyelin arttırılmasına yönelik görüşler değerlendirildi. Ardından Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Murat Ceviz’i ziyaret eden UTİKAD Heyeti, gümrüklerin dijitalleştirilmesi çalışmalarını değerlendirdiler. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Ceviz’in ardından Bursa Gümrük Müdürü Muammer Ünal ziyaret edildi ve sektörün gündem konuları üzerine değerlendirmeler yapıldı. UTİKAD Heyeti son ziyaretini ise Bursa Gümrük Müşavirleri Derneğine gerçekleştirdi. Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kattaş, UTİKAD ile Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği’nin gelecek dönemdeki olası iş birlikleri hakkında görüştü.

banner95

UTİKAD Heyeti önümüzdeki dönemde farklı illerimizde üyeler ile buluşmalarını sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2021, 18:41

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178