UND ve AEBTRI Ortak Hareket Edecek

UND ve AEBTRI (Bulgaristan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı ve Karayolu İşletmecileri Derneği) bir araya gelerek bundan sonra birlikte hareket etme kararı aldılar. UND ve AEBTRI yılda iki defa bir araya gelerek gelişmeleri değerlendirecek.

UND ve AEBTRI Ortak Hareket Edecek
banner95

Bugün UND merkezinde gerçekleşen UND- AEBTRI toplantısında iki derneğin birlikte hareket etmesine karar verildi. İlişkilerin sağlıklı şekilde devam etmesi ve yanlış anlaşılmadan kaynaklanabilecek sorunların önüne geçmek için karşılıklı mutabakat sağlandı. Toplantıya AEBTRI Başkanı Georgi Petarneychev ve dernek genel sekreteri Plamen Tzalkov; UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, İkinci Başkan Şerafettin Aras, Yönetim Kurulu Üyesi Nagihan Soylu ve UND İcra Kurulu BaşkanıFatih Şenerkatıldı.

AEBTRI Başkanı Petarneychev toplantı sonrası yaptığı açıklamada  “Şu an gelişen sonuç çok iyi. Bu toplantı ile, karşılaştığımız bütün sorunların nedenini anladık. İlerleyen zamanlarda aramızda bir mutabakat zabtı imzalayacağımıza dair anlaşmaya vardık. Ve bu mutabakat zaptı ile bütün sorunların çözüleceğine inanıyorum. Ve bir daha böyle yanlış anlaşılmaların olmaması için her altı ayda bir buluşmaya karar verdik. Ve direk bir telefon bağlantımız olsun istedik, bu sayede bir problem olursa bu telefon ile anında iletişim kurup halledebileceğiz. Bu ve benzeri sorunların yaşanmaması için birlikte hareket edeceğiz” dedi.

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu ise “2001 yılından bu yana iki dernek olarak çok yakın çalışıyorduk. BSEC-URTA’nın ortak kurucusuyuz ve IRU’nun da üyesiyiz. Bundan sonra iki ülke nakliyecilerinin geleceğini birlikte planlayacağız. Umarım ki, bu iki derneğin yakınlaşması iki ülke ulaştırma bakanlıklarına da bir mesaj verir. Ve bakanlıklarımız da bu verilerle bozulmayacak kalıcı anlaşmalar yapar.  Karar onların kararlarıdır. Bu iki ülke bakanlıklarının da iki derneğin almış olduğu kararı destekleyeceğini düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71