Turkish Cargo'nun küresel kargo pazarındaki gücü artıyor

Turkish Cargo 2018 Ocak-Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirde yüzde 29, taşınan kargoda yüzde 25 oranında artış sağladı.

Turkish Cargo'nun küresel kargo pazarındaki gücü artıyor
banner95

Dünyanın 122 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olan Turkish Cargo 2018 yılının ilk dokuz ayında başarılı bir performans sergiledi. Uluslararası hava kargo pazarı hakkında bilgi sağlayıcısı olan WACD (World Air Cargo Data) verilerine göre bayrak taşıyıcı hava kargo şirketi; 2018 Ocak-Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirde yüzde 29, taşınan kargoda yüzde 25 oranında artış sağladı.

WACD rakamlarına göre küresel hava kargo pazarında bu yılın ilk dokuz ayında son beş yılın en düşük büyüme ortalaması gerçekleşti. Ocak-Eylül dönemi pazar büyüme ortalaması, dünya çapında %2.8 olurken Turkish Cargo gelirde %29, taşınan kargoda ise %25 oranında artış sağladı. Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, bu başarılı performansıyla küresel hava kargo taşımacılığı veri hizmeti sağlayıcısı WACD’nin listesinde 8. sıradaki yerini korudu.

Uçuş ağına eklediği yeni destinasyonlar, mevcut altyapısı ve gerçekleştirdiği yatırımlarla sürdürülebilir bir büyüme sağlayan Turkish Cargo; mevcut uçuş ağında bulunan 300’den fazla destinasyonda kapasitesini artırmaya devam ediyor. Başarılı hava kargo markası; geniş hizmet yelpazesini, operasyonel kabiliyetlerini Türkiye’nin eşsiz coğrafi avantajlarlarıyla birleştirerek başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71