banner201

Türk TIR’ları Rusya’da kaldı, hareket ettirilmiyor!

banner233

Türk araçları Rusya-Gürcistan arasındaki Vladikafkas sınırında günlerdik bekletiliyor. 25 gündür bekleyen Türk araçları var. Bu durum ülke ekonomisine de zarar vermeye başladı. Rus, Ermeni ve Gürcü araçları beklemeden geçerken Türk araçlarının bekletilmesi Türk sürücüleri isyan ettirdi.

Türk TIR’ları Rusya’da kaldı, hareket ettirilmiyor!
banner231

Rusya-Gürcistan arasındaki Vladikafkas sınır kapısı Türk araçları için adeta bir set oldu ve tek aracın dahi geçilmesine izin verilmiyor. Günlük 400 araç kapasitesine sahip kapıdan Rus, Ermeni ve Gürcü araçları geçerken Türk araçları ise sıralarda kuyrukta bekletiliyor.

banner95

Ekotürk kanalında yayınlanan Fatih Şener’in yönettiği Lojistik Dünyası programına katılan Medetoğulları Uluslararası Nakliyat Sürücüsü Yavuz Tekbaş, 6 gündür kapıda beklediğini belirterek Türk yetkililerinden yardım istedi. Tekbaş, “8 gündür sıra bekliyorum. 400 kapasite var, diğer araçlar beklemeden geçerken bizi burada bekletiyorlar. Tamam onlar 300 geçsin ama bize de 100 adetlik geçiş verilsin. 6 gündür kontak kapattım bekliyorum. Bu ülke ekonomisine vurulmuş bir darbedir. Bu ekonomik darbeyi ülkemizin yetkilileri sorması lazım. Benim aracımda 200 bin euroluk yük var. Bu ürünleri teslim edemiyorum’ dedi.

Fatih Şener da Türkmenistan sınırındaki sorunlar nedeniyle Türk araçlarının Rusya hattından gitmek istediğini ve bu nedenle kuyruklar oluştuğunu söyledi. Azerbaycan’daki yüksek ücretler nedeniyle bu ülkenin yeterince kullanılamadığını aktaran Şener, Azerbaycan’dan yüksek fiyatları indirmesini istedi. Şener bu sayede daha fazla aracın burayı kullanacağını ve Azerbaycan ekonomisinin de bundan karlı çıkacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 14:30

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal mert
Bilal mert - 1 yıl Önce

20gun oldu 6 gündür Kafkas isiklardayiz 30 araç var önde Türkiye'nin konsolosu yokmu var TLf cevap yok sahip yok yazık olsun hkimiz haram olsun

Ahmet yoladi
Ahmet yoladi - 1 yıl Önce

Siz sıcak evinizde yatarken biz sizin için ülkemiz için yaptığımız feda karlık bu sahibimiz ise Allah yazıklar olsun rusyadaki türk konsolosluğuna aldığınız para size haram olsun

SIRADAKİ HABER

banner174

banner178