TLS, kendi ekibini kurdu

ADR yönetmeliği, şirketlere en az bir uzman personel istihdam etme zorunluluğu getirirken, TLS Lojistik beş kişilik bir Tehlikeli Maddeler Güvenlik Danışmanları ekibi kurdu. Ekip üyeleri, Şubat ayında TUGEM’de 5 günlük temel eğitimden geçtiler. 6 Mart’ta Londra’da sınava girdiler.

TLS, kendi ekibini kurdu
banner95

TLS Lojistik, yılbaşında yürürlüğe giren “ADR” yani tehlikeli maddelerin karayoluyla taşınması hakkındaki yönetmelik uyarınca kadrosunda beş kişilik bir ekip kurdu. Yönetmelik, tehlikeli madde depolayan, taşıyan ve gönderen her şirketin, bünyesinde 1 Eylül 2014’e kadar bir adet “DGSA” yani Tehlikeli Maddeler Güvenlik Danışmanı istihdam etmesini zorunlu kılıyor. Ancak TLS, bu alanda da çıtayı yükseltti ve bir uzmanla yetinmek yerine beş kişiden oluşan bir Tehlikeli Maddeler Güvenlik Danışmanları ekibi kurdu. Ekip, İş Sağlığı Güvenliği, Çevre ve Kalite Müdürü Murat Güray, Özel Projeler Lojistik Müdürü Ali Şar, Vega Lojistik Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Sinan Mercan, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Emine Hilal Mollaoğlu ve Operasyonel Analiz ve Süreç Geliştirme Uzmanı Handan Hacıalioğlu’dan oluşuyor.

Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu şunları söyledi: “TLS olarak, müşteri memnuniyetini azami düzeye çıkarmak amacıyla tek uzman istihdam etmek yerine beş kişilik bir ekip kurduk. Ekip üyeleri, Şubat ayında TUGEM’de 5 günlük temel eğitimden geçtiler. 6 Mart’ta Londra’da sınava girdiler. Mayıs ayında sonuçları açıklanacak olan sınavda başarılı sonuç alanlar, Güvenlik Danışmanı unvanını kullanmaya hak kazanacaklar. TUGEM’in bize verdiği bilgiye göre TLS, şu anda bu konuya en fazla yatırım yapan ve önem veren şirket konumunda bulunuyor.”

Ekip üyeleri, sonraki aşamada TLS’de ADR konusuyla ilgili tüm personele eğitim verecek. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
TUGEM
TUGEM - 5 yıl Önce

Başarılar dileriz.

https://www.facebook.com/pages/TUGEM/224219134431281?ref=hl

SIRADAKİ HABER

banner91

banner71