banner201

Tesco, ürünlerini güneş enerjili frigorifik treyler ile taşıyor

banner233

Tesco, emisyonlarını azaltmak amacıyla geleneksel dizel motor teknolojisini kullanmak yerine güneş panelleriyle çalışan soğutma ünitelerine sahip frigorifik treylerlerini kullanmaya başladı

Tesco, ürünlerini güneş enerjili frigorifik treyler ile taşıyor
banner231

Çeşitli haber sitelerinde yer alan bilhgiye göre; Tesco'nun Peterborough Dağıtım Merkezi'nde bulunan ilk 13.6 metrelik soğutmalı treyler şimdiden yola çıktı ve İngiltere'nin doğusundaki mağazalara stok teslim ediyor ve bu yıl içinde Peterborough'a üç tane daha gönderilecek.

Marshall Fleet Solutions ile ortak girişim, her treylerin yılda yaklaşık 2.000 litre dizel ve yılda beş tonun üzerinde karbon tasarrufu sağladığını görecek.

Her treyler çatısı, soğutma ünitesine güç sağlamak için elektrik enerjisini uzun ömürlü hafif lityum pillerde depolayan 12 hafif Titan güneş paneli ile donatılmış.

banner95

Tesco, 2035 yılına kadar kendi operasyonlarında net sıfır olmayı taahhüt etti ve geçen yıl Aralık ayında perakendeci, Galler, Magor'daki dağıtım merkezine mal teslim etmek için elektrikli ağır yük belden kırma kamyonlarını denemeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 11:58

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178