banner201

Taşıyıcılar kooperatifi 6 yılda 18 kat büyüdü

61 nolu Orhangazi Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi'nde olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Kooperatif’e bağlı depo tesisleri alanında yapılan kongrede mevcut başkan Beytullah Güneş ve listesi tek aday olarak olarak seçime girdi. Taşıyıcılar Kooperatif, 6 yılda 18 kat büyüyen kooperatifin 2021-2022 yılı tahmini bütçesi ise gelir gider olarak 132 milyon 700 bin TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

Taşıyıcılar kooperatifi 6 yılda 18 kat büyüdü
banner95

Kooperatif Başkanı Beytullah Güneş son yıllarda başta yönetiminin ve kooperatif ortaklarının destekleri ile önemli işlere imza attıklarını belirterek özellikle kooperatif bünyesinde kurulan depolama alanlarının mevcut güçlerine daha güç kattığını ve önümüzdeki süreçte Orhangazi’de gerek ekonomik , gerek istihdam gerekse Türkiye’deki taşıma sektörüne verdikleri kazanımlar ile çalışmalarının aynı kararlılık ve azimle devam edeceğini söyledi.

Kurul Yeni Tesislerde Yapıldı

Divan Başkanlığını Bülent Keskinden’in yaptığı kooperatif kongresi, bu yıl ilk kez kurum lokali yerine yeni depo ve antrepo tesislerinde yapıldı. Kooperatif yönetiminin hazırladığı kooperatif ve yeni tesislerin anlatıldığı tanıtım filminin de izletildiği kongrede Başkan Beytullah Güneş geride kalan 3 yıllık dönemde özellikle kooperatif bünyesine kazandırılan yeni depo ve antrepo tesislerinin satın alınma süreci ile mali tablo konusunda görseller eşliğinde uzun bir sunum gerçekleştirdi. Kooperatif faaliyetlerini anlatan Beytullah Güneş, her yıla ait hesaplar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Mali tablo üyelerin onayından geçti

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Olağan Seçimli genel kurulunda okunan mali bilançolar, gelir gider hesapları ve faaliyet raporları tek tek görüşülerek üyelerin onayına sunuldu. Raporlar üyelerin onayı ile ibra edildikten sonra ise yönetim kurulu ibrası da oy birliği ile gerçekleştirildi.

Tahmini bütçe 132,7 milyon tahmini bütçe

Kooperatifin 2021-2022 yılı tahmini bütçesi ise gelir gider olarak 132 milyon 700 bin TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu

1. Beytullah Güneş

2. Turgay Yazıcı

3. M.Turgut Göçmen

4. Ahmet Turan

5. Hakan Efe

6. Akif Yazıcı

7. Adem Korde

Denetleme Kurulu

1. Ömer Yazıcı

2. Hüseyin Arslan

3. Cihan Muslu

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner216

banner174

banner178