OMSAN'dan Fas'a yakın takip

OMSAN, Türk-Fas İş Konseyi ve Fas Yatırım Ajansı (AMDI) işbirliği ile 27 Mayıs 2014 tarihinde, İstanbul TOBB Plaza’da düzenlenen Fas Yatırım Olanakları Konferansına katıldı.

OMSAN'dan Fas'a yakın takip
banner95

Fas’ta gelmekte olan sektörlerdeki yatırım olanaklarına ilişkin sunumların gerçekleştirildiği konferansa katılan OMSAN Fas Ülke Müdürü Uğraş DALKILIÇ OMSAN’ı tanıtan bir sunum yaparak Fas’ta hayata geçirdikleri yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.

DALKILIÇ, Stratejik konumu, Avrupa – Afrika - Akdeniz ticaret yolu üzerindeki önemi sebebiyle 2013 yılında Fas’ta yeni bir şirket kurduklarını ve şimdi de Casablanca’da kiraladıkları 45 dönümlük bir arazide 2.300 araç kapasiteli bir araç parkı kurmak üzere olduklarını belirtti. DALKILIÇ  araç parkına ek olarak oto taşıyıcı yatırımının da yapıldığını, yeni oto taşıyıcıların Haziran Ayı sonu itibariyle hizmete başlayacağını ifade etti.

Fas’ın Türkiye’nin Afrika’daki stratejik ortağı kabul edildiğine dikkat çeken DALKILIÇ, Fas’a yatırım yapmış örnek 3 şirketten birisi olarak konferansa davet edilmiş olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71