OMSAN, Lojistik yolculuğa çıkardı

OMSAN, lojistiğe ilgi duyan üniversite öğrencileri için 18 Nisan 2014 tarihinde “OMSAN’la Lojistik Yolculuğu”nu düzenledi.”

OMSAN, Lojistik yolculuğa çıkardı
banner95

Lojistik sektörü ile ilgili bilgi almak ve süreçleri yerinde görmek isteyen öğrenciler için düzenlenen “OMSAN’la Lojistik Yolculuğu”, OMSAN’ın Cevizli’deki Genel Müdürlüğü’nde, OMSAN Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan’ın şirket hakkında gerçekleştirdiği sunum ile başladı. Sunumun ardından KÜÇÜKERTAN, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Daha sonra OMSAN Lojistik İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemleri Müdürü Bilge Baykurt ÖZKES, OMSAN’da ve sektördeki kariyer imkânları hakkında öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Kendilerine yapılan şirket sunumu ile ilgili çeşitli sorular yöneltilen öğrenciler arasından sorulara doğru yanıt verenlere hediyeler verildi.

Etkinlikte bir diğer sunum ise Lojistik Derneği (LODER) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ tarafından gerçekleştirildi. TANYAŞ,  öğrencilere “Lojistik ve Tedarik Zinciri” konulu bir sunum yaptı.

Lojistik ve lojistiğin geleceği ile ilgili sunum ve sohbetlerin gerçekleştirildiği Cevizli Kampüsü gezisinde öğrenciler, T.C. Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle OMSAN mühendisleri tarafından geliştirilen ve lojistik sektöründe bir ilk olan Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü’nü deneme fırsatı buldular.

Cevizli Kampüsü’nün ardından OMSAN Tuzla Depo’yu ziyaret eden öğrenciler için ileri teknoloji depolama süreçleri ile ilgili tanıtıcı bir gezi düzenlendi. Tuzla Depo’nun ardından Orhanlı Lojistik Kampüsü’ne doğru yol alan öğrencilere yetkililer tarafından otomotiv lojistiği süreçleri hakkında bilgiler verildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET YUMUŞAK
MEHMET YUMUŞAK - 5 yıl Önce

Sayın OMSAN yetkilileri 2 yıldır bu etkinliği yapıyorsunuz facebooktan takip ediyoruz güzel bir hizmet sektör açısından ama lisedeki lojistik öğrencilerine de böyle bir etkinlik yapsanız daha güzel olurdu:))) BEYKOZ ANADOLUHİSARI TİCARET MESLEK LİSESİ LOJİSTİK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ ADINA YAZILMIŞTIR BU YORUM:))

SIRADAKİ HABER

banner71