Musul Türkiye'nin lojistik performansını eliştirdi

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, kağıt üzerinde başarılan şeylerin uygulamaya yansımadığını söyleyerek, “LPE’deki (Lojistik Performans Endeksi) puanımız kağıt üzerindeki puandır ve 34’üncü sıradayız. Sahaya göre değerlendirilirse yerimizin daha geride olacağını düşünüyorum” dedi.

Musul Türkiye'nin lojistik performansını eliştirdi
banner95

TEDAR tarafından gerçekleştirilen “Lojistikte Yükselen Trendler, Dijitalizasyon ve Beklentiler” panelinde konuşan Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, taşımaların önündeki engeller nedeniyle operasyonların hızlı gerçekleştirilemediğine vurgu yaptı. Türkiye’nin ihracatının büyük bölümünü Avrupa’ya yaptığını hatırlatan Musul, “Biz fabrikadan siparişi alıp, ürünü hazırlayıp yola çıkana kadar Çekya’da, Slovakya’da firmalar aynı ürünü teslim etmiş oluyorlar” dedi.
Sadece Volkswagen’in Çekya’dan günde 500 treylerlik araç dağıtımı yaptığını aktaran Musul, taşımanın önündeki engel olmaması nedeniyle olduğuna atıfta bulundu. Musul, “Lojistik dış dünyanın parametrelerine bağlı bir sektör. Hedefleri koymak güzel ama bunun altını doldurmak için bizler neler yapıyoruz. Biz eski uygulamaları biraz iyileştirirsek kutlamalar yapıyoruz. Ama dünya değişiyor. Biz ise bir şeye güvenmek için onu tel örgüler için koyup tekrar mühürlemek istiyoruz. Kanun koyucu vatandaşına güvenmiyor. Bizlerin sürekli yanlış yapacağını düşünüyor. Biz dünyada birbirine en az güvenen ulus seçilmişiz. Bu güveni sağlamadığımız sürece diğer süreçleri doğru kurgulanamaz. Biz teknolojinin getirdiği avantajları kullanamıyoruz. Gümrükleri kutlamalarla açıyoruz, mekanların ortadan kalktığı bir dünyada ürünü o mekana götürüp gümrükleyip göndermek istiyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 16:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ah yalan dünya
Ah yalan dünya - 1 yıl Önce

Önce sen şöferine güveneceksin..Gerisi saten gelir ahmet musul

mert g
mert g - 1 yıl Önce

Türkiyede lojistik sektörü böyle memurların elinde olursa ihracatta durur gelen araçlarıda boşaltamazsınız eğitimli memur istiyoruz her bir lojistik okulunda okusa ne yaptığımızı bilse ve genç beyinleri kilit yerlere yerleştirilse daha da hızla gelişeceğine inanıyorum

SIRADAKİ HABER

banner91

banner71