banner201

Lojistikten İETT’ye transfer

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT'nin genel müdürlüğüne lojistik sektörünün filo yönetimindeki deneyimli ismi Alper Bilgili atandı. Daha önce bu görevi vekaleten yürüten Alper Kolukısa ise İETT genel müdür yardımcılığı görevine geri döndü.

banner179
Lojistikten İETT’ye transfer
banner95

İstanbul’daki kent içi toplu taşıma hizmeti veren İBB'ye bağlı İETT'nin yönetiminde değişikliğe gidildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT Genel Müdürlüğü'ne Alper Bilgili'yi atadı.

ALPER BİLGİLİ KİMDİR?

Alper Bilgili, 1972 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini ise aynı zamanda araştırma görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi'nde (BÜ) ulaşım mühendisliği alanında tamamladı. Ayrıca, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) işletme eğitimi yüksek lisans (MBA) eğitimi aldı.

Bilgili, iş yaşamına 1999 yılında Omsan Lojistik'te başladı. Sonra 2002-2005 yılları arasında Arkas Lojistik ve Aras Kargo firmalarında çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra 2005-2019 yılları arasında Mars Lojistik ve Ekol Lojistik firmalarında Filo Müdürü olarak görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 21:30

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin yalcınkaya
Şahin yalcınkaya - 1 yıl Önce

Hayırlı ugurlu osun eski ekol lojistik flo müdürümüze Allah utandırması

SIRADAKİ HABER

banner174

banner178