banner126
banner156

Lojistik yatırımlarda inanılmaz yükseliş!

banner157

Dünya genelinde hizmet sunan gayrimenkul araştırma şirkete Savills World Research'ın verdiği biliye göre, yılın ilk yarısında toplam yatırımlarının yüzde 20'si lojistik sektörüne yapıldı. Savills, sanayi ve lojistik sektörü varlıklarının yatırım hacminin on yılda altı kat arttığını söylüyor. Geçen yıl ilk kez, küresel lojistik sektörüne yapılan yatırım hacimleri, perakende sektöründeki işlem faaliyetlerini geride bıraktı ve endüstriyel getiriler artık perakende ve ofis sektörleriyle aynı seviyede.

Lojistik yatırımlarda inanılmaz yükseliş!
banner95

Savills World Research Direktörü Paul Tostevin, "Tüketicilerin salgın sırasında çevrimiçi satın alımlarını değiştirmeleriyle hızlanan mevcut küresel e-ticaret patlaması, bu sektörün büyümesi için önemli bir katalizör oldu" diyor.

Perakende Araştırma Merkezi'nin tahminleri, çevrimiçi satışların 2020'de Batı Avrupa'da yüzde 31 artacağını tahmin ediyor. Bu, ortalama e-ticaret penetrasyon oranını yüzde 12'den yüzde 16'ya çıkaracak. EMarketer'e göre ABD'de aynı rakamın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yüzde 14,5'e ulaşması bekleniyor. Bununla birlikte, her iki pazarın da Çin'in yüzde 27 olan e-ticaret penetrasyon seviyelerine ulaşana kadar gidecek bir yolu var ve gelecek büyüme potansiyelini gösteriyor.

Paul Tostevin, "E-ticaretin talebi artıran tek faktör olması gerekmez" diye  "Artan ticaret savaşlarıyla birlikte yakın zamanda yaşanan tedarik zincirindeki bozulma, tedarik zincirinin çeşitlenmesine yol açarak, büyük tüketici pazarlarına daha yakın stratejik konumlarda endüstriyel ve lojistik alan talebini artırıyor." ifadelerini kullandı. 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 11:07
YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER