Lojistik Vaka'nın kazananları ödüllerini aldı

Mars Logistics ve Lojistik Derneği desteği ile 11. düzenlenen Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

Lojistik Vaka'nın kazananları ödüllerini aldı
banner95

Yarışmanın sonuçlarının açıklandığı ödül gecesine LODER  Başkanı Prof.Dr. Gülçin Büyüközkan, LODER Başkan Yardımcısı Mehmet Tanyaş, Mars Logistics Demiryolu Müdürü Eren Erengül, Mars Logistics Kurumsal Gelişim Müdürü Aydan Bilgel, ARC Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Çınar,Prof. Dr. Ömer Baybars Tek ve Petrol Ofisi DAT Planlama Koordinatörü Derin İnanç Ceyhan ve Mars Logistics Kurumsal İletişim Yönetmeni Kader Özal katıldı.

11 Yıllık Yarışma

Ödül gecesinde bir konuşma yapan LODER Başkan Yardımcısı Mehmet Tanyaş, yarışmanın 2003 yılından bu yana düzenlendiğini, 11 yıldır yapılan yarışmada öğrencilerin toplam 22 vaka hazırladığını hatırlattı. Yarışmadaki vakaların artık bir kitap haline getirilmesinin zamanın geldiğini ifade eden Mehmet Tanyaş, “Gelecek yıldan itibaren Lojistik Vaka Yarışması’nı uluslararası kategoriye taşıyabilirsek çok iyi olur. Çünkü bu yarışmanın benzeri dünyada yok” dedi.

Hedef tedarik zinciri

Türkiye’nin kamyonculuktan lojistiğe geçiş yaptığını ancak herkesin hedefinin tedarik zinciri olması gerektiğini vurgulayan Tanyaş, “Çünkü tedarik zinciri sinerji getirecektir” diye konuştu.

Tanyaş, konuşmasında Lojistik Vaka Yarışması’na katılan gençlere dönerek, “Siz gençlere sektörün ihtiyacı var. Çünkü lojistik sektöründe hala uluslararası bir marka çıkartamadık. Uluslararası alanda bir lojistik markasının oluşturulmasında sizlerin katkısına ihtiyaç olacak” dedi.

Sektörün yetişmiş insana ihtiyacı var

Mars Logstics Demiryolu Müdürü Eren Erengül de törende yaptığı konuşmada, sektörün yetişmiş insan kaynağına ihtiyacı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Sizleri bir an önce aramızda görmek istiyoruz. Günümüzde ürettiğini satabilmek, satabildiğini de teslim edebilmek gerekiyor” dedi.

Ödüller 3 kategoride dağıtıldı


Bu yıl toplam 800 öğrencinin başvurduğu yarışmada 3 kategoride ödüller verildi. Ödüllerin sahibi takımlar ve öğrenciler şu şekilde dağıldı: 

Kategori 1: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri  

Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik öğrencileri: Aysel Ulu, Erdinç Kiraz, Sevdali Altınnur, Sümeyye Kılıç 

Kategori 2: Program Adında Lojistik Kelimesi Olmayan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencileri: Naz Cansu Baştaş, Simge Erzurumlu, Barış Kamay, Ezgi Özkum, Mustafa Yücel

Kategori 3: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan 2 Yıllık Meslek Yüksek Okul Öğrencileri 

Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğrencileri; Uygar Uyar, Denizhan Heves, Bilal Öksüz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71