banner201

Logitrans, yakıt ekonomisi için 65 adet DAF XF aldı

Rusya, Avrupa ve Kazakistan başta olmak üzere Baltık ve B.D.T. ülkeleri ile Asya ve Doğu Avrupa ve Afrika’yı içine alan bölgenin lider ve öncü nakliye, lojistik firması Logitrans, filosunu Mertsan Motorlu Araçlar AŞ’den aldığı 65 araçlık siparişi ile genişletirken, ilk 25 aracını yapılan tören ile teslim aldı.

banner179
Logitrans, yakıt ekonomisi için 65 adet DAF XF aldı
banner95

Temelleri 90'lı yıllarda atılan uluslararası Lojistiğin Türkiye’deki önemli oyuncularından biri olan Logitrans, geçtiğimiz yıl almış olduğu 30 adet DAF XF 480 SC araçlarının üstün yakıt performansından memnun kalarak, zengin filosuna dahil etmek için yakıt performansı, verimliliği, dayanıklılığı ve her geçen gün gelişen hizmet ve servis ağı sebebiyle 2021 yılındaki yatırımları için de DAF XF 480 SC model araçları tercih etti.

Büyüme hedefleri dahilinde, Ağustos ayında DAF & Mertsan işbirliği ile 25 adet çekiciyi filosuna ekleyen Logitrans, “15.yılında 150 Adet Çekici Araç Yatırımı” hedefini Eylül ve Ekim aylarında tamamlamış olacak. Her yıl filosunu genişleterek hizmet verdiği coğrafyaları da arttıran Logitrans’ın bir diğer amacı ise, yeni hedef pazarlarda öz mal araçları ile başarı elde etmek. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Sünel, “Araçlarımıza yenilerini eklerken bunların birer sayıdan ibaret olmadığını belirtmek isteriz. Müşterilerimize her zaman daha kaliteli, daha güvenli ve daha hızlı taşımacılık hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Her yatırım planımızı, yeni hedef pazarlar belirleyerek ve mevcut coğrafyalarda kusursuz taşımacılık sağlamak üzerine şekillendiriyoruz. Yatırımlarımız dijitalleşme, depolama ve taşımacılığın her alanında devam ediyor. Büyük bir Polonya Demiryolu Hattı üzerinde çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda bu çevreci ve sürdürülebilir hattımızın seferlerini başlatıyor olacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye ‘de DAF markasının öncü temsilcisi Mertsan Motorlu Araçlar, pazara hızlı bir giriş yaparak 2020 yılını iyi bir satış rakamı ve 4 adet servis noktası açarak tamamladı. DAF markasının pazar payını ciddi seviyede arttıran Mertsan; 2021 yılını ise Şekerpınar‘da tüm servis hizmetlerinin verileceği alanında öncü olacak nitelikte son teknoloji ile donatılmış DAF Trucks Yetkili Servis lokasyonu, DAF kullanıcılarına daha hızlı hizmet sunabilmek için ilave mobil ITS araçları ve hedeflerinin üzerinde bir satış adedi ile tamamlamayı ve yatırımlarını artırarak devam etmeyi planlamaktadır.

Tuzla’da Logitrans Lojistik AŞ garajında gerçekleşen törenimize, Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Sünel ve Mustafa Değer; Mertsan Motorlu Araçlar AŞ’den Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ertem, Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Karahasan, Satış Müdürü Alper Ata, DAF Trucks Turkey’den Genel Müdür Gregor van der Mark, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ayaz katılım sağlamıştır.

Uluslararası taşımacılıkta güvenli ve hızlı taşımanın öneminin Logitrans için ilk sırada olduğunu belirten Yönetim kurulu üyesi Mustafa Değer, uzun soluklu bir iş birliğinin de Mertsan ile yapılmış olmasından memnun olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 13:38

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178