Karayolu ile Çin-Avrupa taşımalarını 11 güne indirdi

Çin’den Avrupa'ya Kazakistan üzerinden gidecek ilk kamyonu Kasım ayında yola çıkaran Ceva Lojistik, 11 günde Polanya'ya ulaştı.

Karayolu ile Çin-Avrupa taşımalarını 11 güne indirdi
banner95

CEVA Lojistik Çin, altı ay süren çalışma sonrasında Çin’den Avrupa'ya Kazakistan üzerinden gidecek ilk kamyonu Kasım ayında yola çıkardı. 13 Kasım’da yola çıkan kamyon IRU (Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği) ve CEVA'nın iş ortakları Alblas ve Jet-rail’in katkısı ile hiçbir aksaklık ve gümrük sorunu ile karşılaşmadan 11 günde Polonya’ya ve 26 Kasım’da da nihai hedefine vardı. Çin’den Avrupa’ya uzanan yeni yol 7000 kilometre uzunluğunda.

CEVA Lojistik’in bu yeni yol hizmeti hava seçeneklerine göre yaklaşık yüzde 50 maliyet tasarrufu sağlıyor. Yeni yol, demiryoluna göre de yüzde 30 ila yüzde 50 daha hızlı ulaşım imkanı yaratıyor.

CEVA Lojistik Çin Genel Müdür Yardımcısı Torben Bengtsson, tırmanan hava taşımacışığı pazarına alternatif bulmak için yaptıkları fizibilite çalışmaları neticesinde bu yolu bulduklarını söyledi ve “Yeni yolun düzenli kullanımını bekleyen birçok müşterimiz var. Bazı küçük ayrıntıları da tamamlamamızın ardından en kısa sürede yeni yolumuzu düzenli faaliyete geçireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 08:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan kurt
İrfan kurt - 6 ay Önce

Geç kalımış bir proje yıllardır o güzergah da çalışıyorum her zaman söylemişimdir iyi olmuş şahsım adına söylüyorum bende. Çalışırım bölgeye yabancı değilim ve dillsrinide biliyorum

SIRADAKİ HABER

banner91

banner71