banner126
banner156

İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Özden konuştu

banner157

5. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi'nde konuşan İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden, ülkemizde lojistik sektörünün 18 milyar dolarlık bir büyüklüğü olduğunu söyledi. Gümrüklerdeki işlemlerin kolaylaştırılması için hayata geçen uygulamalar hakkında konuşan Özden, "Mali yeterliliği bulunan güvenilir firmaların gümrük işlemlerini kolaylaştıran YYS uygulaması lojistik sektörüne de avantajlar sağlamaktadır. Yetki sahibi olan firmalar öncelikli geçiş hakkına sahiptir. Toplam 19 firmanın YYS belgesi var. Bu firmalar antrepolardan aldığı yükü doğrudan götürebilmektedir" dedi. 

İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Özden konuştu
banner95

Özden, pandemi döneminde ugerçekleşen temassız taşımacılık uygulaması çözümünü anlattı. Bu uygulamaların lojistik sektörünü pandemiye en ez hasarla atlatmasını sağladığını söyleyen Özden, bölge müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Özden, "3 bin personel ile ülkemiz ticaretinin yarısına doğrudan hizmet veriyor. Dış ticaretemizdeki payımızın bilincinde olarak ticaretin kolaylaştırılması için çalışmalarımızı özveriyle yürütüyoruz. Lojistik sektörünün gelişimi etkinliği için gümrük teşkilatının öneminin farkındayız. Bunun için paydaşlarımızla işbirliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 13:04
YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER