ISO 27001 belgesine sahip olan ilk kargo şirketi oldu

Yurtiçi Kargo, kargo sektöründe ilk defa Uluslararası Standartlar Örgütü’nden, ISO: 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası alan şirket oldu.  Söz konusu belge, Yurtiçi Kargo’nun Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'ni kurması, işletmesi, izlemesi, gözden geçirmesi, iyileştirmesi ve sürdürmesi için bir model sağlamak amacı ile hazırlanan bir standardı temsil ediyor.

ISO 27001 belgesine sahip olan ilk kargo şirketi oldu
banner95
Söz konusu belge ile ilgili olarak Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Metin Kocael, “Ulusal ve uluslararası seviyede bilgi güvenliğine son derece önem veren Yurtiçi Kargo, bu belge ile bilgiyi, ticari yatırım ve fırsatların geri dönüşlerini maksimum olarak alabilmek ve sürdürülebilir bir ticari ilişki sağlamak adına, geniş tehdit ve tehlike alanlarından korumayı hedeflemektedir. Rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme için sahip olduğumuz bilginin kurumsallaşması, temel iş hedeflerimizden biridir”  dedi.
Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından verilen Bilgi Güvenli Yönetim belgesi ile Yurtiçi Kargo, kendi bünyesindeki bilgi varlıklarının yanısıra, paydaşlarının, müşterilerinin ticari ve özel bilgilerini güvence altına alarak bu alandaki kontrollerini daha da  artırmayı hedefliyor.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71