banner201

HHLA Ukrayna’da intermodal şirketi kurdu

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), ) kurduğu yeni şirketle Odessa Limanı ile ülkedeki önemli ekonomik merkezler arasında demiryolu ile konteyner taşımacılığı hizmeti sunuyor.

banner179
HHLA Ukrayna’da intermodal şirketi kurdu
banner95

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) Ukrayna'da kendi intermodal şirketini kurdu. Yeni Ukrayna Intermodal Şirketi (UIC), Odessa Limanı ile ülkedeki önemli ekonomik merkezler arasında demiryolu ile konteyner taşımacılığı hizmeti sunuyor. HHLA böylelikle başarılı intermodal işini genişletiyor ve liman-hinterland trafiğinde hızlı, güvenilir ve verimli bir merkezden merkeze taşımacılık hizmetleri için ürün yelpazesini genişletiyor.

Ukrayna limanları son yıllarda çok dinamik bir şekilde gelişti. Geçen yıl, Odessa'nın Karadeniz limanındaki üretim hacmi yüzde 8,5 artarak yaklaşık 650.000 TEU'ya ulaştı. Bununla birlikte, yüzde 22 ile demiryolu, liman ile Ukrayna hinterlandı arasındaki konteyner trafiğinin yalnızca küçük bir kısmını oluşturuyor. Karşılaştırıldığında, Hamburg'daki deniz konteynırlarının yüzde 46'sından fazlası, limana demiryolu ile çevreye duyarlı bir şekilde ulaşıyor ve buradan gönderiliyor.

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178