Hamzabeyli kararı iptal edildi

Ticaret Bakanlığı, Kapıkule’de oluşan uzun kuyrukları azaltmak ve kapıyı rahatlatmak için Bulgaristan’a yapılan taşımaların 18 Aralık’tan itibaren Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan yapılacağını duyurmuştu. Yeni bir duyuru yayınlayan bakanlık bu talimatın ikinci bir bildirime kadar durdurulduğunu açıkladı.

Hamzabeyli kararı iptal edildi
banner95

Bakanlık tarafından yapılan açıklama:

25 Aralık 2018 tarihi itibari ile;

1. Ortak transit sözleşmesine üye ülkeler (AB ve EFTA ülkeleri) ile Arnavutluk, Bosna, Kosova, Karadağ ülkelerine yük taşıyan araçlar istedikleri Sınır Kapısından,

2. Yukarıda anılan ülkeler dışındaki ülkelere bitki sağlık kontrolüne tabi yükleri taşıyan araçlar ise sadeceHamzabeyli Sınır Kapısından, çıkış yapacağı talimata bağlanmıştır.

NOT : Veteriner (Hayvansal) kontrolüne tabi ürünlerin kontrol işlemleri sadece Kapıkule Sınır Kapısında yapılabildiği için, bu yükleri taşıyan araçların Kapıkule Sınır Kapısından çıkış işlemleri devam edecektir. Uygulama sadece 1. numaralı madde de yer alan ülkeler dışındaki (Ortak transit sözleşmesine üye ülkeler (AB ve EFTA ülkeleri) ile Arnavutluk, Bosna, Kosova, Karadağ) ülkelere zirai (bitkisel) yük taşıyan araçları kapsamaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 7 ay Önce

Hamzabeyli zor idare ediyo bu kadar arabayı kaldırmaz kuyruk uzar gişelere kadar.Hamzabeyli Kapıkule'nin çeyreği Sayın Und başkanı sen senede bir defa geliyorsun biz her gün bu kapılardan geçiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner91

banner71