banner201

Fitch: Çin’in kargo sektörü birleşmeler yoluyla büyüyecek

banner233

Fitch Ratings kurumunun yayınladığı bir rapora göre, Çin’in posta ve teslimat sektöründe, şirket birleşmeleri yoluyla önümüzdeki yıllarda hızlı bir konsolidasyon ve yoğunlaşma bekleniyor. Ülkede, 2021 yılından bu yana, bir dizi şirket birleşme görüşme ve anlaşmaları yaşanıyor. Rapora göre JD Logistics ve S.F. Holding Co., Ltd. de, bazı şirketleri bünyelerine katmış bile..

Fitch: Çin’in kargo sektörü birleşmeler yoluyla büyüyecek
banner231

Öte yandan Devlet Posta İdaresi, ileti ve teslimat sektörü toplam gelirinin bu yıl 1,4 yuana (219,6 milyar dolara) ulaşarak geçen yıla kıyasla yüzde 11 oranında büyümesi tahmin ediliyor.

Fitch Ratings raporu, rekabetin muhtemelen orta dönemde yoğun olmayı sürdüreceğini öne sürüyor ve büyük işletmelerin kapasitelerini agresif bir tutumla büyüterek büyük ölçekli şirket boyutları ve daha yüksek pazar payları hedeflediklerini belirtiyor.

Fitch, önümüzdeki yıllarda, büyük oyuncuların özellikle kendinden küçükleri ve hatta benzer boyutlardakileri kendi bünyesine katmasıyla, söz konusu konsolidasyonun devam etmesini bekliyor ve bu sürecin sektörde sinerji üreteceğini bildiriyor. 

banner95

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178