Ekol hisselerini geri aldı

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 2010 yılından bu yana Invest AD (Abu Dhabi Investment Company) ve Japon SBI Holdings Inc iştiraki Rigond Finance S.A.R.L' de bulunan yüzde 37 oranındaki hissesini geri aldı. Rekabet Kurumu da, Ekol Lojistik hisselerinin Ahmet Musul tarafından devralınması işlemine onay verdi.

Ekol hisselerini geri aldı
banner95

Ekol Lojistik A.Ş’de yüzde 54,5 hissesi olan Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından yüzde 90’ın üzerinde hisseye sahip oldu.

Rigond Finance’nin kontrolünde olan yüzde 37 oranındaki hissesini Ekol’ün güçlü finansal yapısı sayesinde geri aldıklarını belirten Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, yasal onay süreçlerinin sona erdiğini belirterek hisse devir ve tescil işlemlerini tamamlayacaklarını ifade etti.

Mevcut piyasa koşullarında böylesine bir işlemin gerçekleştirilmesinin önemine dikkat çeken Musul, “ Eski ortaklarımız Invest AD ve SBI firmalarına 2010 yılından itibaren muazzam bir hızla büyüyen şirketimize destekleri için teşekkür ederiz. Ekol, hisselerinin Rigond Finance’den geri alınmasıyla birlikte şirketimiz tamamen yerli sermayeli bir şirket haline geldi. Bundan sonraki süreçte şirketimiz büyüme hedeflerine kendinden daha emin adımlarla yol alacak. Avrupa’nın açık ara lider lojistik şirketi olmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca hisselerin geri alınması ile şirketi şirkete bırakma çalışmalarımızın hızlanmasını da sağlayabileceğiz. ” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan avcilar
Hasan avcilar - 2 ay Önce

Ekol çalışanı olarak gurur verici hayirli olsun

Erkan olmuş
Erkan olmuş - 2 ay Önce

Allah utandırmasın. ...dürüst ve doğru lar yıkılmaz.....

Hüseyin şen
Hüseyin şen - 2 ay Önce

Ekol yurt şoforu olarak gurur duydum

Aziz seval
Aziz seval - 2 ay Önce

Daha iyi günlere inşAllah

Atilla Aydın
Atilla Aydın - 2 ay Önce

Yıllardır bu firmanın yani Ahmet Musul’un ekmeği ni yiyorum Allah bindefa razı olsun Allah bol kazançlar versin

abdullah ezgi
abdullah ezgi - 2 ay Önce

mevlam her zaman dürüst olanın yanındadır cenabı Allah bu tür iş adamlarımıza rızık bolluğu nasip etsin sürekli piyasada duyuyorum ekol lojistik şöförlerine sahip çıkıyor arkasında duruyor diye inşAllah bizde bir gün böyle kurumsal firmada direksiyon sallarız

İsmail KÜRTÜNLÜ
İsmail KÜRTÜNLÜ - 2 ay Önce

Tebrikler başarılarınızın devamını dilerim....

Ayhan Altunışık
Ayhan Altunışık - 2 ay Önce

Tebrikler başarılarınız devam eder inşAllah onur duydum ekolden ekmek yiyen biri olarak


SIRADAKİ HABER

banner91

banner71