banner201

COVİD-19 aşısı için konsorsiyum kurdular

banner233

COVİD-19 aşısı dağıtım operasyonlarına lojistik destek vermek amacıyla kurulan Hope Konsorsiyumu, 2021 yılı sonuna kadar milyarlarca doz aşı dağıtmayı hedefliyor. CEVA Logistics, de konsorsiyum ile mutabakat imzaladı.

COVİD-19 aşısı için konsorsiyum kurdular
banner231

Abu Dhabi Havalimanıyla bir mutabakat imzalayan CEVA Logistics, Hope Konsorsiyumuyla birlikte hizmet verecek. Konsorsiyum, BAE merkezli bir kamu-özel ortaklığının çatı kuruluşu ve kuruluşun amacı, COVİD-19 aşısının dünya genelinde dağıtıma ilişkin lojistik zorlukların üstesinden gelebilmek. Hope Konsorsiyumu BAE’den hizmet veriyor
Abu Dhabi Sağlık Bakanlığının öncülüğünde faaliyet gösteren Hope Konsorsiyumu, Emirlikteki lider tedarik zinciri çözüm şirketlerinden bazılarını bünyesinde topluyor. Ethiad Kargo, Abu Dhabi Limanları, Rafed (Abu Dhabi Kalkınma Holding Şirketi ADQ’nun sağlık ürünleri satın alma kolu) ve sıcaklık kontrollü Birim Yükleme Aracı firması Skycell’in yanı sıra CEVA Logistics dahil olmak üzere özenle seçilmiş bir grup uluslararası taşımacılık şirketi de bu konsorsiyumun katılımcıları arasında. Konsorsiyumun kuruluş amacı, üretim miktarlarının artmasıyla birlikte taşınması gereken aşı miktarında beklenen büyük artışı karşılayabilmek. Hedefi; taşıma, talep yönetimi, kaynak bulma ve dijital teknoloji altyapısı dahil olmak üzere eksiksiz bir tedarik zinciri çözümünü dünyanın her yerinde temin etmek. Sene sonuna kadar milyarlarca doz aşı dağıtmayı planlayan Konsorsiyum, tüm üreticilerin aşılarını taşımaya odaklanacaktır.

banner95


 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 17:01

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178