Arkas Öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı

Üniversite-özel sektör işbirliği ile sektöre kalifiye eleman yetiştirilmesi konusunda örnek uygulamalara imza atan Arkas, sektöre nitelikli ara eleman yetiştirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğine gitti.

Arkas Öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı
banner95

Arkas’ın Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak İzmir Narlıdere’de inşaatına başladığı meslek lisesi; sektöre teknik uzmanlık kazanmış mesleki donanımlı ara elemanlar yetiştirecek. Temeli Mart ayında atılan Arkas Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’nin inşaatının bir yılda tamamlanması planlanıyor. Öğrencilerin uluslararası ticarette çalışacakları ve hizmet verecekleri dikkate alınarak öncelikle iyi bir İngilizce eğitim imkanı sağlanması hedefleniyor. Dört yıllık eğitim sürecinin ilk iki yılı Milli Eğitim Bakanlığı’nın liseler için belirlediği genel derslerden oluşurken üçüncü yıldan itibaren ise uzmanlık dallarına ayrılacak. Dal derslerinin alındığı yıllarda müfredatta yer alan derslere ek olarak Arkas’ta uzun yıllar çalışmış duayen yöneticilerin deneyimlerini öğrencilere aktaracağı platformlar da planlanıyor.

 

Arkas Öğrenci Yurdu, Anadolu’dan gelecek öğrencilere destek…

Okul arazisinde aynı zamanda Arkas Öğrenci Yurdu da inşa ediliyor. Bu sayede özellikle Anadolu’dan ya da çevre illerden İzmir’e gelerek denizcilik ve lojistik mesleğini öğrenmeye hevesli başarılı gençlere fırsat verilmesi hedefleniyor. Arkas Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi 4 bin 792 metrekare üzerinde beş katlı bir binadan oluşacak. Binada otuzar kişilik 15 dersliğin yanında kütüphane, kimya, fizik, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarları, teknik merkez, sığınak, su deposu ve çok amaçlı bir salon bulunacak. Toplam 2 bin 850 metrekare üzerinde dört kattan oluşacak yurt binasında ise mutfak, yemekhane, çamaşırhane, su deposu, spor salonu, sosyal alanlar, hemşire ve doktor odaları, her katta etüt odaları ve ikişer kişilik yatakhaneler yer alacak. Engelli kullanımına uygun olarak tasarlanan her iki binada da engelli asansörü olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71