banner126

Almanlar Türk lojistik sektörünü araştıracak

Alman Lojistik araştırma devi Fraunhofer IML Enstitüsü Türkiye’deki araştırma ve uygulama aktivitelerini güçlendirmeye karar verdi. Bu kararda Türk lojistik pazarının sürekli büyümesi ve Türkiye’nin uluslararası finans dünyasındaki yeri önemli rol oynadı.

Almanlar Türk lojistik sektörünü araştıracak
banner95

Alman Fraunhofer IML Enstitüsü, 17 Mart’ta İstanbul Malta Köşkü’nde lojistik firmaları ve araştırma gruplarının katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Enstitü Başkanı Prof. Dr. Michael Henke ve Supply Chain Mühendisliği Bölüm Başkanı Bay Marco Motta, enstitünün görev ve fonksiyonlarını anlatarak ilk aşamada lojistikle ilgili gerçekleşecek projeler için üniversitelerarası bir partner arayışında olduklarını duyurdular.

Türkiye’nin önemli lojistik konularında Alman ve Türk hükümetlerinin destek verdiği kaynaklar ile sanayide beraber yapılabilecek konular araştırılıyor. Bu sene düzenlenen Türk-Alman Bilim, Araştırma ve İnovasyon Yılı kapsamında ortak proje çalışmaları görüşüldü ve konu ağırlıkları belirlendi. Fraunhofer IML Enstitüsü’nün Türkiye’deki çalışmalarını İstanbul’da destekleyen isim ise Dr. Şevket Akınlar.  Çalışmaların gelecek adımlarında proje kapsamının artması ile birlikte Fraunhofer IML Enstitüsü Türkiye’de bir proje ofisi açmayı planlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140