banner126

Alışan Lojistik'e, 36 milyon euroluk finans desteği

ÜNLÜ & Co’nun danışmanlığında gerçekleşen işlemde, Commercial Bank of Qatar ve Alternatif Bank; Türkiye pazarının en önde gelen lojistik hizmet sağlayıcısı Alışan Lojistik A.Ş.’ye 36 milyon euroluk fonlama sağladı.

banner179
Alışan Lojistik'e, 36 milyon euroluk finans desteği
banner95

Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, Türkiye pazarının önde gelen lojistik hizmet sağlayıcılarından Alışan Lojistik A.Ş.’nin aldığı 36 milyon euro tutarındaki finansman işleminde danışman olarak yer aldı. Commercial Bank of Qatar ve Alternatif Bank’ın fonlama sağladığı bu işlem ile Alışan Lojistik’in finansman yapısının uzun vadeye çekilmesi sağlanmış oldu.  

Alışan Grubu’nun lokomotif şirketi olan Alışan Lojistik A.Ş., 1985 yılında Ertuğrul Alışan başkanlığında İstanbul’da kuruldu. Türkiye pazarının en önde gelen Lojistik Hizmet sağlayıcılarından olan Alışan Lojistik, hızlı tüketim malları ve kimyevi maddeler lojistiği alanında pazar lideridir. Sürekli büyüme ve gelişmeyi hedefleyen Şirket; uluslararası taşımacılıkla başlayan yolculuğuna, bünyesine farklı alan ve coğrafyalarda çözümler üretebilen firmaları ve hizmetleri katarak devam etmektedir.

Alışan Grubu’nun CEO’su Damla Alışan, konuyla ilgili şu görüşleri paylaşıyor: “Türkiye’de lojistik sektöründe lider konumda olmayı hedefleyen Grubumuz, banka ve finans kuruluşları nezdinde her zaman kredibilitesi yüksek bir kurum olmuştur. Bu yolda ilerlerken banka ilişkilerimizi ve fonlama tabanını çeşitlendirerek ve aynı zamanda kısa vadeli dış kaynak kullanımımızı uzun vadeye çekerek örnek teşkil edecek bir işlemle piyasaya liderlik etmeyi hedefledik.”

ÜNLÜ & Co Borç Sermaye Piyasaları ve Danışmanlığı Bölümü Yönetici Direktörü Ayşe Akkın işlemle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Türkiye için böylesine önemli bir sektörde faaliyet gösteren, yeni yatırımlarla büyümeyi ve pazar liderliğini hedefleyen  bir firmanın finansmanının da doğru yapılandırılması oldukça önem arz ediyor. Alışan Lojistik ile birlikte verimli çalışmalarımız sonucunda, firmanın gelecek planlarını sağlıklı bir şekilde inşa etmesinde önem teşkil edecek uzun vadeli fonlama hedefini gerçekleştirmeyi başardık. Türkiye’deki lojistik sektörü için de çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu finansman işleminde Alışan’a destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

banner191
YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178