ADR'li taşımaların uzmanı ITT’den Renault Trucks yatırımı

Likit tank konteyner taşıması yapan ve filosunun yüzde 70’i Renault Trucks’tan oluşan ITT Lojistik, filosuna 9 adet Renault Trucks T 460 kattı. Şirket nisan ayında da 12 adet T 460 almıştı. ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Türkiye’de en büyük ADR’li çekici ve treylere sahip firma olduklarını belirterek, Renault Trucks’tan son derece memnun olduklarını söyledi.

ADR'li taşımaların uzmanı ITT’den Renault Trucks yatırımı
banner95

Bu yıl büyümesini sürdürerek önemli yatırımlara imza atan ITT Lojistik, filosuna 9 adet yeni Renault Trucks T 460 kattı. Araçlar, Renault Trucks Yetkili Bayi Koçaslanlar Otomotiv’in Orhanlı tesislerinde gerçekleşen teslimat töreniyle teslim edildi. Törene; ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, ITT Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Didem Öztanık, Renault Trucks Pazarlama Direktörü Şebnem Uygurtürk ve Koçaslanlar Otomotiv Şube Müdürü Erdoğan Seymen katıldı.

töreninde açıklamalarda bulunan, ; ITT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, filolarında kullandıkları tüm araçların öz mal olduğunu belirterek, daha önce aldıkları Renault Trucks markalı araçlardan çok memnun kaldıklarını ve yeni yatırımlarını da Renault Trucks’a yaptıklarını söyledi. “Teknolojiye ayak uydurarak işimize uygun araçları tercih ediyoruz. Kullandığımız araçlar ADR’lidir. İlk Renault Trucks’ları çekinerek aldık, ancak şunu gördük; Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu ve kalitesiyle fark yaratan bir marka” diyen Öztanık, sürücülerinin de Renault Trucks çekicileri kullanmayı sevdiklerini kaydetti.

ITT TÜRKİYE’DE BİR İLKİ YAPACAK

Tekin Öztanık, çok önemli bir yatırım arifesinde olduklarını belirterek, 3 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımla hayata geçecek yatırımla ilgili şu bilgileri verdi: “ Türkiye’de yerel sertifikalı tank yıkama merkezimizi şubat aşında açacağız. Tesisimiz hayata geçtiğinde Avrupa’nın en iyilerinden biri olacak. Sektörün gurur duyduğu bir yatırım olacak Gıda ve kimyasal tankerlerin yıkanmasını yapabilen Türkiye’deki tek olacak bu tesisimiz, aynı zamanda çevreci olmasıyla da öne çıkacak. Beton kanalların içinde CTP kullandığımız ve sıfır sızdırma özelliği olan tesisimiz standartların üstünde hizmet verecek.”

ITT BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ

ITT Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Didem Öztanık da yaptığı açıklamada, 2018 yılı için koydukları küm hedefleri gerçekleştirdiklerini, döviz bazında yüzde 10, TL bazında yüzde 35 büyüdüklerini söyledi. Bu yıl önemli yatırımlara başladıklarını, filolarını ve kadrolarını büyüttüklerini belirten Öztanık, ihracat ve ithalat taşımalarında da önemli işler yaptıklarını söyledi. Aylık 100 seferlik ihracat seferi yaptıklarının bilgisini veren Öztanık, “Yıllık 12-15 bin sefer yapıyoruz. Yurtdışına filomuzun yüzde 15’ini tahsis ettik. İthal taşımaları da yapıyoruz, araçlarımızın hepsini dolu getiriyoruz.” dedi.

SÜRÜCÜNÜN KALBİNE DOKUNANACAK INOVASYON

Didem Öztanık, çok önemli bir teknolojik yatırıma imza atacaklarını aktardı. Özel bir yazılım geliştirdiklerini 6 aydır bunun üzerinde çalıştıklarını, testlerin ocak ayında başlayacağını söylediği bu yatırımla ilgili Öztanık şu bilgileri verdi: “Sürücüleri ve aracı takip ederek tüm sürecin şeffaf olarak ortaya çıkmasını sağlayacak bir sistem ortaya koyuyoruz. Sürücülerin kalk ve nabız atışana kadar takip edileceği sistem sayesinde, taşımacılık ve depolama süreçleri kontrol edilecek. Kağıdı tamamen ortadan kaldırıyoruz. Sevkiyat bilgileri sürücünün ekranına düşecek. Bu sistem yeni tesisimize entegre olacak. Müşterilerimize vereceğimiz şifre ile araçları takip edebilecekler.”

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71