banner126

65 üniversite Mars sponsorluğunda yarıştı

Mars Logistics liderliğinde bu yıl 12.sini düzenlenen Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması 2015’in finali gerçekleşti. Yaratıcı lojistik çözümleriyle takım halinde yarışan öğrenciler; Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında kariyerlerine yön vermelerini sağlayacak bir bakış açışı edinirken para ödüllerinin de sahibi oldular.

banner179
65 üniversite Mars sponsorluğunda yarıştı
banner95

Mars Logistics ve Loder işbirliği ile düzenlenen 12. Üniversiteler Arası Lojistik Vaka Yarışması 2015 Finali sunumları 1 Haziran 2015 tarihinde Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Çubuklu Kampüsünde ve Ödül Töreni ise aynı gün akşamı Limak Eurasia Oteli’nde gerçekleştirildi.

65 farklı üniversiteden A kategorisinde 49, B kategorisinde 105 ve C kategorisinde 38 olmak üzere toplam 192 takımın katıldığı yarışmada finale kalan 6 takım arasından ödüller, kazanan 3 ayrı kategorinin birincilerine verildi. Bu yıl ki yarışmanın final vakası konusu ise “Otomotiv Lojistiği oldu. Akademisyenlerin, sektör uzmanlarının ve Loder temsilcilerinin jüri üyesi olarak yer aldığı yarışmada amaçlanan, üniversite öğrencilerine lojistik sektörünü tanıtmak, başarılı öğrencilerin lojistik sektörü tarafından tanınması, istihdamını sağlamak ve üniversite-sektör ilişkilerini geliştirmek oldu.

6 takımın  üç kategoride yarıştığı finalde kazananlar ise; A kategorisinin birincisi İstanbul Üniversitesi (Ulaştırma ve Lojistik Programı) – İnanç Duman, Bener Tezgel, Ebrar Başköylü; B. kategorisinin birincisi Sabancı Üniversitesi (Endüstri Mühendisliği Bölümü) – Yıldızhan Koç, Egemen Tali, Kemal Berkay Tüzün; C. kategorisinin birincisi ise  Celal Bayar Üniversitesi (Kırkağaç MYO Lojistik Programı) – Süeda Nevin Üçoğlu, Ulaş Koç, Ertuğrul Keleş oldu.

Ödül gecesinde konuşan Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar; sektörün nitelikli insan kaynağına ihtiyacı olduğunu belirterek: “Mars Logistics olarak lojistik sektörü için çalışmaya devam edeceğiz. Vaka Yarışmasının sektörün gelişimini desteklediğini düsünüyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
banner184
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178