1 milyon avroluk araç yatırımı yapacak

2017 yılı hedeflerine ulaşan Hödlmayr Lojistik Türkiye’nin kendi araç filosuna bir milyon avronun üzerindeki yatırım yapmayı planlıyor.

1 milyon avroluk araç yatırımı yapacak
banner95

Araç filolarını bu yıl yüzde 20 oranında büyüteceklerini belirten Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı, “Hedeflerimiz son derece iddialı ve filomuzu genişleterek yıllık araç taşıma hacmimizi 140 binden 240 bine yükseltmeyi hedefliyoruz. 2018 için diğer bir hedefimizi ise ortaklarla birlikte uygun depolama kapasiteleri oluşturmak.” dedi.

Otomobil taşımacılığının gerektirdiği yüksek kalite anlayışını karşılayabilmek için insan kaynaklarına yatırım yapmanın çok önemli olduğunu ifade eden Çarıkcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Faaliyetimizin en önemli yanı bir yandan özel malların, yani yüksek kaliteli yeni araçların taşınmasıdır. Diğer yandan ise net bir şekilde itimat konusudur, yani personelimiz bize hem bir işveren hem bir ortak olarak güvenebilmektedir. Sürekli büyüyen, uluslararası çapta faaliyet gösteren bir aile şirketi olarak içinde yaşadığımız sürekli değişim çağında büyük ihtiyaç duyulan sağlam temeli sunuyoruz. E-mobilite ile birlikte çalışanlarımızı yeni ve heyecan verici görevler bekliyor.”

Hödlmayr Lojistik Türkiye hakkında:

Hödlmayr Lojistik Türkiye şirketi, 65 kişilik kadrosu ve güncel rakamla
36 özel araç nakliye aracıyla faaliyet göstermektedir. Hödlmayr iştirakinin cirosu 6,5 milyon avrodur. (2017)

Hödlmayr International AG hakkında:

Hödlmayr International AG, merkezi Avusturya'nın Schwertberg şehrinde bulunan ve ana faaliyet alanı araç lojistiği olan uluslararası bir aile şirketidir. Şirketimiz, araçların fabrikadan veya varış limanından teslim alınmasından galeri veya filo sahiplerine teslim edilmesine kadar tüm tedarik zincirinde uzmanlaşmıştır. Yılda yaklaşık 1.75 milyon araç taşınmaktadır. Hödlmayr International AG ve 16 ülkedeki iştirakleri 1.800 kişiyi istihdam etmektedir. Grup, toplamda 780 özel araç nakliye aracına, 12 blok tren sistemine ve yaklaşık 1,1 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 50.000 araç kapasiteli bir depoya sahiptir. Şirketin cirosu geçtiğimiz yılda 275 milyon Avroya ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71