Işıklar Ağır Nakliyat’ın son beş senedir alımlarına devam ettiği Renault Trucks C serisi yatırımı değişmedi. Işıklar, yine ağır nakliyat ve proje taşımacılığı operasyonları için dört adet Renault Trucks C520 6x4 çekici alımı ile filosunu güçlendirdi.

Işıklar, yeni Renault Trucks C520 6x4 çekicilerini yine 120 tona kadar olan ağır yük ve proje taşımacılığı faaliyetleri için kullanacak. 2017’den bu yana Renault Trucks C serisi çekicileri kullanan Işıklar, araçların dayanıklılığı kadar yakıt tasarrufu ve sürücü konforundan da memnun.

Okt Trailer, IAA'da şov yapmaya hazırlanıyor Okt Trailer, IAA'da şov yapmaya hazırlanıyor

Işıklar Ağır Nakliyat’ın yeni araçlarını Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Işık ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Işık’a Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu teslim etti. Teslimatta Renault Trucks Bölge Müdürü Tolga Aykaç, Ceyhan Otomotiv Genel Müdürü Emre Kirazcı ve Satış Yöneticisi Ali Mert Can da bulundular.

Sedat Işık, teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “Aslında her taşımacılık faaliyetinin ayrı zorlukları var ancak ağır yük taşımacılığında durum tabi ki biraz daha farklı. Sıra dışı yükleri hatta yeri geldiğinde yüksek rakım, arazi koşulları gibi zorlu yollarda taşıdığınız için operasyonlarınızın kesintiye uğramaması adına araçlarınızın konfigürasyonu ve dayanıklılığı çok önemli. Sürücüleriniz ise başarınızda ayrı bir faktör. Bu nedenle yükün gerekli performansta taşınabilmesi için sürücülerinizin konforu ve sürüş güvenliği de ön planda. Renault Trucks C serisi çekicilerin, bu zorlu çalışma koşullarımızda hiç sorunsuz ve yüksek verimlilikte çalışması yine alım kararımızda etkili oldu” diye belirtti.

Işıklar Ağır Nakliyat, yurtiçinde boru hattı, doğalgaz santrali, termik santral, hidroelektirik santral, baraj, köprü, rüzgar enerji santrali ve metro inşaatları için proje taşımaları gerçekleştiriyor. Ağır yük nakliyesinde ise iş makinaları, fabrika ekipmanları, kiriş, reaktör, jeneratör, transformatör, trafo, petrol arama tesisi, rüzgar santrali gibi gabari dışı malzemelerin taşımalarını yürütüyor. Sedat Işık, faaliyetleri ile ilgili olarak; “Bu taşımalarda lojistik kısmı olarak her zaman büyük bir projenin parçası oluyoruz. Taşımacılık tarafında yaşanabilecek en ufak bir aksaklık, tüm çarkı etkiliyor. Bu nedenle müşterilerimize en güvenilir hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla filomuza yaptığımız yatırımlarda operasyonlarımız için araç değil, faaliyetlerimiz için iş ortağı belirliyoruz. Renault Trucks gerek araçları gerekse de çözüm odaklı satış sonrası hizmetleri ile her zaman yanımızda duruyor” dedi.