ISD Logistics olarak, sektörde 20 yılı aşkın tecrübeye sahip profesyonellerin bir araya gelmesiyle 2013 yılında faaliyetlerimize başladık. Başta tekstil olmak üzere otomotiv yedek parça, kimya, mobilya, gıda, kozmetik ve ilaç sektörlerine yönelik yoğun taşımalar yapıyoruz. Özellikle tekstil sektörüne yönelik taşımalarımızda uzmanlaşmış durumdayız. Kolili ve askılı tekstil ürünlerindeki taşımalarımız sayesinde, Avrupa’daki birçok moda devinin lojistik partnerliğini yapıyoruz. İntermodal taşımalarımız, operasyonlarımız içerisinde oldukça aktif bir role sahiptir. Toplam taşımalarımızın yüzde 40’ını oluşturuyor. Müşterilerimizin ihracat yüklerini İstanbul/Halkalı çıkışlı demiryolu ve İstanbul/Pendik çıkışlı RO-RO gemileri ile Avrupa ülkelerine ulaştırıyoruz. Özmal konteynerlerimizle müşterilerimizin tüm taleplerine hızlı yanıt veriyoruz.
Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında intermodal taşıma hizmetleri sunuyoruz. Avrupa Birliği ülkelerinde sağlam bir alt yapıya sahibiz. Ağırlıklı olarak Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika’nın yanı sıra, Slovakya, Polonya, Çekya, Balkan ve İskandinav ülkelerine hizmet veriyoruz.

Çevre, maliyet ve zaman tasarrufu sağlıyor
İntermodal taşımacılık, birden fazla taşımacılık türünün bir arada kullanıldığı çevre, maliyet ve zaman gibi önemli konularda tasarruf sağlayan bir lojistik çözümüdür. Aynı zamanda trafik, olumsuz hava koşulları, sürücü kaynaklı problemler, sağlık problemleri, yürüme yasakları gibi etkenlerden minimum düzeyde etkileniyor. ISD Logistics olarak, olağanüstü bir durum olmadığı sürece müşterilerimize verdiğimiz zaman takvimine saati saatine uyuyoruz.
Günümüzde kullanım oranı gittikçe artan intermodal taşımacılık, özellikle COVID-19 salgını sürecinde daha da önemli hale geldi. Karayolunda aksayan taşımaların birçoğu intermodal ile gerçekleştirildi. Bu süreçte müşterilerimize intermodal taşımalarımızla aksamadan hizmet sunmaya devam ettik. Aynı zamanda, temas faktörünü en aza indirmesi ve iş yükünü azaltması gibi konular da intermodal taşımacılığın avantajları arasında bulunuyor. Gerçekleştirdiğimiz her bir intermodal operasyonuyla karbon salınımını minimum düzeyde tutma şansımız oluyor.

Pandemi, lojistikteki dijitalleşmeyi hızlandırdı Pandemi, lojistikteki dijitalleşmeyi hızlandırdı

Yatırımlar devam edecek
ISD Logistics olarak tüm yatırımlarımızı piyasa ve sektör koşulları, ekonomik ve ticari birçok veriyi izleyerek gerçekleştiriyoruz. Pandemi süreci nedeniyle uluslararası ticaretin ne yönde şekilleneceğini önümüzdeki günler gösterecek. Yeni dönemde intermodal taşımalara odaklı ekipman yatırımlarımız olacaktır.