banner201

Geleceğin tedarik zinciri ile ilgili ipuçları bu kitapta

Tedarik zinciri yönetiminin önemli isimlerinden Coşkun Soyer’in “Tedarik Zinciri Neden Önemli” adlı kitabı çıktı. Pandemi ile birlikte daha önemli hale gelen TZY’nin bütün yönleri kitapta anlatılıyor. Kitap aynı zamanda Soyer’in “İş dünyasının temel konuları üzerine rehber kitaplar serisi” adlı dizisinin ilk kitabı.

banner179
Geleceğin tedarik zinciri ile ilgili ipuçları bu kitapta
banner95

Coşkun Soyer’in, kitabının tanıtım sayfasında kitapla ilgili şu değerlendirmesi yer alıyor:

Tedarik Zinciri Neden Önemli” adlı kitabımın yazımına Covid-19 salgın döneminin ortalarına doğru başladım. Nedeni ise salgın ile paralel düşündüğüm konuların beni getirdiği noktaydı. İnsanlığın kurtulması için yeni bir aşının çok hızlı geliştirilmesi gerekiyordu. Ama aşıyı geliştirmek tek başına yeterli değildi. Çünkü aşıyı bulsanız bile bunu dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insana hızlı ve eşit olarak ulaştırmak için düzgün bir tedarik zincirine sahip olmanız gerekiyordu. Kitabın baskıya verilip okuyucularıyla buluştuğu ocak 2021 tarihinde, çok sayıda aşı çeşidinin kullanımına başlanmasına rağmen, halen en büyük sorun; milyarlarca aşının çift doz olarak uygulanması için üretimiyle beraber, doğru zamanda, ısı da, uygun depolamayla gerekli olduğu yere ulaştırılmasıydı.

Tedarik zincirinin insan hayatına dokunuşu ve vazgeçilmezliği önceki paragrafta anlattığım konuyla bir araya geldiğinde, çalışma hayatım boyunca ana uzmanlık dallarımdan birisi olan bu konunun önemiyle ilgili bir kitap yazmaya karar verdim. Profesyonel çalışma hayatımın ilk yıllarında tedarik zinciri kavramı yoktu ve satış içerisinde konumlandırılmaya çalışılırdı. Zaman içerisinde önemi anlaşıldıkça şu anki bağımsız konumuna geldi, artık iş dünyasında etkili ve vazgeçilmez bir bölüm konumuna ulaştı.

Sonuç olarak bu kitabı okuyan siz sayın okurlarımdan talebim, kitabın içeriğini ve derlediğim konuları, içinde bulunduğumuz dönem ve olağanüstü koşulları içerisinde değerlendirmeleridir.

COŞKUN SOYER KİMDİR

Yirmi beş yılı aşan profesyonel iş yaşamında tedarik zinciri, lojistik, perakende, elektronik ticaret (b2b ve b2c), satış sonrası (özellikle katma değerli servisler), müşteri ilişkileri yönetimi, yetkili satıcı şebekelerinin kurulması ve yönetilmesi ve çağrı merkezi kurulumu vb. konularda uzmanlaşmıştır. 1990’lı yıllların başından itibaren Sony, Renault ve Media Saturn firmalarında çalışmış, yöneticilik yapmış ve projeler üstlenmiştir. 2014 yılından itibaren yönetim danışmanı olarak çeşitli sektörlerden firmaların verimli ve karlı çalışması için katkıda bulunmaktadır.

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner174

banner178