banner126

Aydın Alpa, Bahçeşehir’de yüksek lisans dersleri vermeye başladı

ABDA Group İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Aydın Alpa, 2019-2020 öğrenim yılında Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölümü’nde yapılan Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi Yüksek Lisans Programı kapsamında öğrencilere ders vermeye başladı. Aydın Alpa, bu haftaki derste THY Kargo Global Handling Yönetim Müdürü Doçent Dr M. Hasan Uncular’ı öğrencilerle buluşturdu.

banner132
Aydın Alpa, Bahçeşehir’de yüksek lisans dersleri vermeye başladı
banner95

Lojistik öğrencilerine katkı vermekten son derece memnun olduğunu dile getiren Aydın Alpa, üniversitelerin lojistik eğitiminin kalitesinin artmasının sektör ve ülkeye büyük katkı yapacağını savundu. Bu amaçla hem derslerle hem de konferanslarla öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını anlatan Alpa, “Lojistik canlı, yerinde durmayan, genişleyen, gelişen bir yapısı var. Bu yüzden ne kadar çok bakış açısını tecrübe edersek o kadar lojistiği geliştirebiliriz. Bayrak taşıyıcı markamız olan THY’nin çok değerli üyesi Sayın Doçent Dr. Hasan Uncular, hem sektör de çok önemli bir noktada hem de eğitimci şapkasını da taşıyor. Bu anlamda dolu dolu bir ders oldu. Umarım yine öğrencilerle Sayın Uncular’ı buluştururuz.”

THY Kargo Global Handling Yönetim Müdürü Doçent Dr M. Hasan Uncular ise eğitimlerle ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de havacılığın gelişmesi için üniversiteliler nezdinde yapılması gerekenler nelerdir diye düşündüğümüzde; havacılıkla ilintili tedarik zinciri ve lojistik eğitimleri de dahil olmak üzere üniversite ve özel sektör arasındaki işbirliğini geliştirecek etkinlikler var. Bugünkü dersin temel katkılardan bir tanesi sektör tecrübesi olan, sahada bulunan deyim yerinde ise sahanın tozunu yutmuş kişilerin, sektörün fiili olarak gençlerin ufuklarını açacak bilgileri öğrencilerle buluşturması. Aydın Alpa da tam da bu noktada duran, katkı veren birisi”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner104