banner126

Türkiye’de önemli bir açığı kapattık

Lowbed ve özel amaçlı treylerlere yönelik, Özkoç-Trax markasını tüm dünyada söz edilen bir marka haline getirmek istediklerini belirten Özkoç Dingil Genel Müdürü Mehmet İngör, “Dümenlenebilir ve dönerli dingil konusunda Türkiye’de ilklere imza atarak sektördeki bu açığı büyük ölçüde kapattık” dedi.

banner179
Türkiye’de önemli bir açığı kapattık
banner95

Türkiye’de ağır nakliyeye yönelik lowbedlerin üretiminde önemli bir aşama katedildiğini ifade eden Mehmet İngör,  üretimin artmasıyla dingil tedariğin de Türkiye’den karşılanmaya başlandığına dikkat çekerek, bu iki unsurun birbirini pozitif etkilediğini sözlerine ekledi.

Özel ölçü, isteğe göre imalat ve temin süresi göz önünde bulundurulunca lowbed üreticileri hem fiyat hem de imalat süresi konusunda yurtdışı üreticileri ile rekabette sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken İngör, “Özkoç olarak lowbed treylerde ve ağır nakliye sektörüne yönelik Ar-Ge çalışmalarımızı tamamlayarak özel dingil üretimine ağırlık vermiş bulunmaktayız. Dümenlenebilir ve dönerli dingil konusunda Türkiye’de ilklere imza atarak sektördeki bu açığı büyük ölçüde kapattık. Uzamalı lowbed üretimi Türkiye genelinde talep gören ürünler arasına girdi ve üretici firmalar fiyat ve termin süresinde yurtdışı firmalar ile rekabet edebilir seviyeye ulaştı” şeklinde konuştu. İhracat pazarlarında da önemli aşamalar katettiklerini kaydeden İngör, bu konuda şunları söyledi: “Dingil ihracatını da arttırıyoruz. Burada Trax markasını öne çıkarıyoruz. İmalatını yaptığımız ürünleri kullanım koşullarına göre geliştirerek müşteri memnuniyeti ve ürün geliştirme konusunda her geçen gün tasarımlar eklemekteyiz. Treyler imalatçısı ve kullanıcılar ile sürekli görüşmeler ışığında ürünlerimizi sorunsuz ve kaliteli olarak üretmeyi hedefliyoruz. Trax ismini dünyada tanınan bir marka olarak sektörde Türk firması unvanını taşımaktayız. Önümüzdeki dönemlerde özel dingiller konusunda pazarda istekleri karşılamak amacımızı Ar-Ge çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.”

 

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178