banner126
banner156

Tire’de intermodal için 2 bin 500 adet treyler üretildi

banner157

Bugüne kadar Tire fabrikasında 2 bin 500 adet intermodal taşımacılığa uygun treyler üreten Krone, Profi Liner ve Mega Liner araçları Huckepack (HP) seçeneğiyle, yani kara, deniz ve tren yoluyla ulaşıma uygun olarak sunuyor. Nakliyecileri, söz konusu römorkları hangi tren hattında, hangi tren kodlarıyla, hangi iç yükseklikle kullanacağına doğru biçimde karar vermesi gerektiği konusunda uyaran Krone Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Akgün, tüm nakliyecilerin firmalarını merkezi Brüksel’de bulunan ILU’ya kayıt ettirmesi ve buradan alacakları ILU kodlarını üreticilere bildirmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Tire’de intermodal için 2 bin 500 adet treyler üretildi
banner95

Krone, 1990 yılında, iç yüksekliği 3000 mm olan bir Mega treyleri ilk defa üreten ticari araç üreticisi unvanına sahip. Krone ailesinde her daim sektöre yön veren yenilikçi bir anlayış hâkim olduğunu dile getiren Krone Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Akgün, bu bağlamda 2004 senesinde de Euro Combi modeliyle Intermodal taşımacılığın sınırlarını belirlediklerini ve zaman içerisinde yeniliklerini uzmanlıklarıyla birleştirip nakliyecilere üst düzey kaliteye uygun fiyata ulaşma imkânı sunduklarını söyledi.

Son olarak 2020’nin Şubat ayında Mars Logistics’e 400 adet teslim edilen Mega Liner HP modelinin, üstün kalite anlayışıyla Tire Fakbirası’nda üretildiğini vurgulayan Akgün, karayolu ve denizyolunun yanında tren taşımacılığında da nakliyecinin her türlü ihtiyacını karşıladığına dikkat çekti. “Müşteri talepleri doğrultusunda tüm lastik tipleriyle müşterilerimizin kullanımına sunulan Krone Huckepack treylerler, karayolu, Ro-Ro ve tren kombine taşımacılığında uygun donanımlar ve şasi yapısı ile üretiliyor. Çatının, yan perdelerin birbirinden bağımsız hareket edebildiği ve çatının yükleme anında 50 cm. yükseltilebildiği üst yapı sistemine sahip Krone Huckepack treylerler 7.000 kg’dan daha fazla forklift aks yüküne dayanıklı zemin ve Code XL – EN 12642 ve ADR EX II sertifikalarına haiz olarak üretilmektedir” diyen Akgün, intermodal araçlar için tüketicilerin dikkat etmesi gereken unsurları şöyle açıkladı: “Öncelikle tüketicilerin söz konusu römorkları hangi tren hattında, hangi tren kodlarıyla, hangi iç yükseklikle kullanacağına doğru biçimde karar vermesi gerekmektedir. Ayrıca tüm tüketicilerin firmalarını merkezi Brüksel’de bulunan ILU’ya kayıt ettirmesi ve buradan alacakları ILU kodlarını üreticilere bildirmesi gereklidir. Söz konusu kodlar tarafımızca da sistem üzerinde kayıt altına alınmakta ve treylerlerin standartları ILU tarafından belirlenmiş noktalarına monte edilmektedir. Kullanıcıların özellikle trenlerde gerekli olan güvenlik önlemlerine ve standartlarına dikkat etmesi çok önemlidir. Aksi takdirde tren firmaları tarafından cezai işlemle karşılaşma durumları meydana gelebilir.” Rıza Akgün, Tire Fabrikası’nın faaliyete geçtiği 2012 yılından itibaren yaklaşık olarak 2 bin 500 civarında Intermodal römorku Türkiye’de ürettiklerini vurgulayarak 2004 ve 2012 yılları arasında da yine çok ciddi adetlerde Intermodal römorkun Türk kullanıcıların beğenisine sunulduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 11:16
YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER