banner126

Fevzi Gandur Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar: “Havayolu taşımalarımızdaki payımızı yüzde 305 oranında arttırdık”

Fevzi Gandur Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Dündar: “Havayolu taşımalarımızdaki payımızı yüzde 305 oranında arttırdık”
banner95

2019 yılında, ithalat-ihracat yapan firmalara 71 yıldır olduğu gibi yol arkadaşı olmak üzere yeni yatırımlar, projeler gerçekleştirmeye odaklandık. İstanbul Havalimanı’ndaki depo yatırımımız hizmet vermeye başladı. Havayolu taşımalarımızdaki payımızı yüzde 305 oranında artırdığımız bu dönemde, İstanbul Havalimanı’nın hava kargoda sağlayacağı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmayı hedefliyoruz.
Buna ilave olarak, soğuk zincir taşımalarındaki uzmanlığımızı ve tecrübemizi yeni yapılanmalar ve yatırımlar ile güçlendirdik.  Bu atılımlar ile Akdeniz, Marmara ve Ege Bölgesi’nde yetiştirilen ve üretilen gıdaları, ülke pazarında yer almak üzere dağıtıma hazırlanan ürünleri uygun sıcaklık ve koşullarda depolanmasını, dağıtımını sağladık. Bu alandaki payımızı daha da artıracağız. Yurt dışında da güçlü iş ortaklıkları kurmaya ve mevcut iş ortaklıklarımızı daha da güçlendirmeye odaklandık. Dünyanın en büyük lojistik networklerinden WCA’nın (World Cargo Alliance) Singapur’da düzenlenen ‘Network Konferansı’na katıldık. Farklı ülkelerden gelen 3000’e yakın lojistik şirketine Türkiye’nin lojistik alanındaki gücünü aktardık. Yine yıl içinde yoğun taşımalar yaptığımız Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretle buradaki mevcut müşterilerimizin yanı sıra potansiyel müşteri ve pazarlarla ilgili de verimli temaslarda bulunduk. Toplam taşımalarımızın yüzde 25’ini gerçekleştirdiğimiz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki payımızı daha da artırmayı başardık. Rakamsal değerlere baktığımızda da, 2019 yılının başında koyduğumuz hedeflere yıl sonu itibariyle ulaşmış bulunuyoruz. Bu hedeflere ulaşabilmek adına yıl boyunca tüm müşterilerimize en iyi kalitede hizmet sunmak için çalıştık. Fevzi Gandur Logistics olarak 2020 yılında hizmet verdiğimiz alanlardaki mevcut pazar paylarımızı artırmayı, müşteri portföyümüzü genişletmeyi, yeni pazarlara ulaşmayı ve yeni hizmetler sunmayı hedefliyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER