banner126

Avrupa ve Türki Cumhuriyetler'e yoğunlaştı

Alışan Lojistik, 175 bin paletlik depolama alanı ve 450 birimlik özmal araç filosu ile başta Avrupa ülkeleri olmak üzere CIS ülkeleri ve Ortadoğu’ya yönelik lojistik hizmetler sunuyor. Firma bu dönemde Avrupa-Türki Cumhuriyetler arasındaki projelere yoğunlaşmış durumda. Alışan yatırımlarını global pazar tarafından tanınan büyük bir marka haline gelmek üzere planlıyor.

Avrupa ve Türki Cumhuriyetler'e yoğunlaştı
banner95

Özellikle kimya sektörüne verdiği hizmetle tanınan Alışan Lojistik de yurtdışı yatırım hedefi olan bir firma. Alışan Lojistik Operasyonlar Koordinatörü Jan Devrim,  geçtiğimiz 2012 - 2013 yıllarında; lojistik sektöründe geniş bir yelpazede hizmet veren bir firma olarak, mevcut uzmanlık alanlarının yanı sıra proje lojistiği, enerji lojistiği alanında da esnek çözümlerle hizmet portföyünü genişlettiklerini belirterek “Avrupa - Türkiye ve Avrupa - Ortadoğu hattından sonra Avrupa - Türki Cumhuriyetler arasındaki projelere yoğunlaştık ve bu alandaki çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyor.

Alışan Lojistik olarak yurt dışında uluslararası karayolu taşımacılığı ve intermodal taşımacılık ile hizmet verdiklerini söyleyen Jan Devrim,  son dönemde karayolu taşımacılığındaki iş hacimlerinin önemli bir kısmını demiryolu ve intermodal taşımacılığa kaydırdıklarını kaydediyor. Devrim, “Karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu farklı farklı modlar olmakla beraber aslında hepsinin bir birine bağlı entegre modlar olarak görülmesi gerekmektedir. Hepimizin bildiği gibi şu anda dünyadaki hemen hemen tüm lojistik firmaları intermodal taşımacılığa döndü. Çünkü her birimizin içinde bulunduğumuz çevreye karşı sorumluluğumuz var. Dolayısıyla daha çevreci modlarla, daha sürdürülebilir bir hizmet sağlama mecburiyetindeyiz” diyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER