BAE'nin önde gelen medya mensupları ve fikir liderleri, Allison Transmission 3000 Serisi şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Atego 4x4 kamyonlar ile beş gün boyunca sürüş testi gerçekleştirdi.

Geleneksel ve elektrikli araç tahrik çözümleri konusunda lider, ayrıca ticari ve savunma araçları için orta ve ağır hizmet tipi tam otomatik şanzımanlar alanında en büyük global üretici olan Allison Transmission, Daimler Ticari Araçlar MENA tarafından temsil edilen Mercedes-Benz Trucks ile birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) önde gelen medya mensuplarını ve fikir liderlerini, Allison 3000 Serisi şanzıman donanımına sahip Mercedes-Benz Atego 4x4'ü test etmeye davet etti.

Atego 1726 A 4x4 ile arazide test sürüşü gerçekleştirildi. Euro V emisyon normunda 6 silindirli sıralı motor, üç mekanik diferansiyel kilidi, 11.700 kg taşıma kapasitesi ile Atego, aynı zamanda Allison 3000 Serisi şanzımandan güç alıyor. Mercedes-Benz Atego, MENA bölgesinde Mercedes-Benz Trucks tarafından sunulan ürün portföyünün tam donanımlı bir modeli olarak ön plana çıkıyor.

Allison Transmission 3000 Serisi tam otomatik şanzıman, orta sınıf ticari araçlar için tasarlanıyor. Çeşitli uygulamalara uyum sağlamak ve verimli bir şekilde çalışmak üzere tasarlanan bu seri, dar veya geniş vites oranı ve yedi vites seçeneğine sahip. Motor tahrikli ek bir PTO ile gelişmiş araç frenlemesi sağlayan ve fren aşınmasını azaltan entegre bir output retarderi opsiyonel olarak sunuluyor. Operasyon, Allison'un prognostik yeteneklere sahip gelişmiş elektronik kontrolleri ile daha da geliştiriliyor.

Mercedes-Benz ve Fuso Trucks Satış Genel Müdürü Olaf Petersen, "Atego 4x4 kamyonumuza entegre edilen Allison 3000 serisinin yeni gelişimini yollarda görebilmek harika. Araçlarımızda yangınla mücadeleden, arazi operasyonlarına kadar bu kombinasyondan yararlanan birçok özel uygulama bulunuyor. Tork konvertörlü tam otomatik şanzıman, araç sahiplerinin ve sürücülerin maksimum güvenle çalışmasına olanak tanıyor. Hatalı vites değiştirme riski söz konusu olmuyor ve çalışma süresi maksimum düzeye çıkartılarak filo sahiplerine yüksek fayda sağlanıyor" şeklinde belirtti.

Petersen, "Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Atego 4x4 sürüşünde, tekerleklere kesintisiz güç sağlanıyor. Ayrıca sürücünün iki elini direksiyondan ve gözlerini yoldan ayırmadan işine odaklanmasını kolaylaştırıyor" diye belirtti.

Mercedes-Benz Citaro 25. yaşını kutluyor Mercedes-Benz Citaro 25. yaşını kutluyor

Allison Transmission ve Mercedes-Benz Trucks, bölgede güçlü bir ortaklık sürdürüyor. Her iki şirket, aynı özveri ve aralıksız çabayla bu bölgede daha fazla hizmet vermeyi planlıyor.