banner126

Yok böyle bir uçak ! 2050 model Airbus!

Bu uçakta yok, yok! Airbus geleceğin uçağını tanıttı. Uçakta uzun yolculuk bu tasarımla bir bilim-kurgu filmine dönüşüyor! Gelecekte panaromik camlı, cam tavanlı, insan ısısıyla harekete geçen masaj özellikli koltukları bile olan uçaklarda seyahat edilebilecek.

Yok böyle bir uçak ! 2050 model Airbus!
banner95

2050 model uçak tasarımının detaylarını ve 3 boyutlu çizimlerini yayınlayan Airbus, onyıllar sonra cam bir fanusun içinde uçuyormuşçasına etkileyici, hayal gibi uçak yolculukları gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük uçak üreticisi olan Airbus, yolcuların değişken isteklerine cevap verecek şekilde cam, koltuk ve kabin dizaynlarıyla birlikte uçağın gövdesinin biyonik yapıda bir kuşun omurgası şeklinde dizayn edileceğini kaydetti.

Bu harkulede teknoloji harikası uçaklarda gövde doğal ışık, nem ve sıcaklık miktarını kontrol eden bir biyopolimer zar ile kaplanmış olacak. Dışarıdaki hava koşullarına göre otomatik değişiklikler gerçekleştirilecek.

Uçakta sanal alışveriş gerçekleştirebileceğiniz bir sanal alışveriş duvarı, diğer yolcularla sohbet edebileceğiniz bir güverte ve cam kenarı kapma yarışını sona erdirecek olan 360 derece dönen koltuklar bile olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER