banner126

Yılın sporcusu ödülü kadın rallicinin oldu

Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği’nin (YBTB) "2014 Yılının En İyileri" ödül töreninde Simin Bıçakcıoğlu, 2014 yılının “En İyi Sporcusu” ödülüne layık görüldü.

banner179
Yılın sporcusu ödülü kadın rallicinin oldu
banner95

Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği (YBTB) tarafından düzenlenen "2014 Yılının En İyileri" ödül töreni İstanbul Wow Hotel'de gerçekleştirildi. Sanat, siyaset, spor ve ekonomi dünyasından birçok ismin katıldığı ödül töreninde, yılın sporcusu ödülü son üç yılın Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu’na verildi.

YBTB Genel Başkanı Şeyda Açıkkol Altunok; Ülkemiz adına gösterdiği yoğun çabalar, başarılar, etkin çalışmalar ve üstün tevazuu ile, “Yılın Sporcusu Ödülü”ne Simin Bıçakcıoğlu’nu layık gördüklerini belirtti.

Yılın Sporcusu Ödülü’ne layık görülen Simin Bıçakcıoğlu, “Türkiye Ralli Şampiyonası boyunca Türkiye’nin farklı yerlerindeki zorlu etaplarda mücadele ediyorum. Bir çok şampiyonluk kazandım. Fakat 1996 yılından bu yana, Türk medyasının evrensel basın meslek ilkeleri çerçevesinde yapılanması hedefiyle faaliyet gösteren “Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği”nden aldığım ödül  benim için çok değerli. Bu ödülü bana layık gören bütün medya çalışanı arkadaşlarıma içten teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

SİMİN BIÇAKCIOĞLU KİMDİR?

21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2012 yılında başarı ile mezun oldu. Bugüne kadar okçuluk, binicilik ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen Simin Bıçakcıoğlu, otomobil sporları kariyerine 18 yaşında Safari Motorsports’tan aldığı eğitim ile başladı ve 2008-2009 sezonlarında pist yarışlarına katıldı. 2010 sezonunda rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin, 2011 sezonunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası takip etti. Sezonu İstanbul Ralli Kupası’nda ise hem Sınıf 5, hem de Kadın Pilotlar Birincisi olarak tamamladı.  

2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile Türkiye Ralli Şampiyonası'nı takip eden başarılı pilot, Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti... Türkiye'deki eğitim programları haricinde İtalya'da Vittorio Caneva Rally School, Norveç'te John Haugland Winter Rally School'a giden Bıçakcıoğlu, 2013 ve 2014 sezonlarında Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası'nı takip etti. 3 kez üst üste Kadın Pilotlar Birinciliği'ni elde eden Bıçakcıoğlu 2015 sezonunda Türkiye Şampiyonası haricinde, Avrupa Ralli Şampiyonası'nın bazı yarışlarına katılmayı hedefliyor.

YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178