‘Yeşil Kuruluş’ sertifikasını aldı

Türk sivil havacılık sektörünün öncü firması Çelebi, İzmir Adnan Menderes, Antalya ve Bodrum’dan sonra Dalaman Havalimanı’nda da “Yeşil Kuruluş (Green Company)” ünvanı almaya hak kazandı.

‘Yeşil Kuruluş’ sertifikasını aldı
banner95

Türkiye’nin köklü havacılık kuruluşu Çelebi Hava Servisi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da başlatılan ve havalimanlarında çevreye verilen zararların azaltılmasını amaçlayan “Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi” kapsamında dördüncü “Yeşil Kuruluş (Green Company)” sertifikasını aldı.

Kurumsal çevre politikası çerçevesinde tüm operasyonlarında çevreye duyarlı olmayı ilke edinen Çelebi, “Yeşil Havaalanı Projesi” kapsamında daha önce İzmir, Antalya ve Bodrum havalimanlarında tüm şartları yerine getirerek “Yeşil Kuruluş” unvanı almayı başarmıştı. Son olarak ÇHS Dalaman İstasyonu da, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeden tam not alarak geçmeyi başardı.

Çevreye en az zarar verecek şekilde ileri teknoloji, fiziki altyapı ve eğitimli insan gücüne yatırım yapan Çelebi’nin bir sonraki hedefi Türkiye’deki en yoğun operasyonlarını yönettiği İstanbul Atatürk Havalimanı olacak. Ulaştırma Bakanlığı, “Yeşil Kuruluş” sertifikası sahibi şirketlere çeşitli işlemlerde kolaylık sağlayarak projenin yaygınlaşmasını teşvik ediyor.

2 kıta 5 ülke 35 havalimanı

Türk sivil havacılığının öncü şirketi Çelebi, Türkiye’de 30 istasyonun yanı sıra, yurtdışında Macaristan–Budapeşte, Avusturya–Viyana, Almanya–Frankfurt, Hindistan’da ise Delhi ve Mumbai’deki istasyonlarla birlikte toplam 35 havalimanında yer hizmetleri ile kargo&antrepo hizmetleri veriyor. 56 yıllık köklü geçmişi ile Çelebi, sunduğu yüksek standartlardaki hizmet kalitesini, bugüne kadar aldığı birçok ulusal ve uluslararası ödülle taçlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71