Yan sanayi üreticilerine teklif var

Nüfus artışında olduğu gibi ekonomide de hızla büyümekte olan Çin’in en büyük endüstri kuruluşları arasında artık otomotiv endüstrisi de gelmekte. Çin otomotiv şirketlerinin bizi ilgilendiren en önemli özellikleri üretim ve tedarik için ülkemizi sıklıkla tercih ediyor olmalarıdır.

Yan sanayi üreticilerine teklif var
banner95

Son olarak yapılması planlanan devasa Shenyang Endüstri Bölgesi’nde hizmet verecek olan otomotiv sanayicilerinin çoğu yan sanayilerini Türk üreticilerinden alacak. Bölgenin Belediye Başkanı olan Gu Chunming, birlikte olduğu 10 uzman ile Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’ni ziyaret ederek,  ortaklık teklifi sundu. Chunming bölgelerinde otomotiv sektörünün hızla geliştiğini ve bu amaca yönelik pek çok yan sanayi ürünlerine ihtiyaç duyduklarını ve bu malzemeleri de Türk üreticilerinden almayı planladıklarını vurguladı. Bölgede önümüzdeki yıl içerisinde toplamda 1 milyon 200 bin otomobil üretilmesi beklendiği göz önüne alınınca aslında Türk üreticilerin nasıl bir karlı ortaklığa adım attıklarını anlamak mümkün. Yapılan açıklamalarda Türk üreticilerin mallarının kalitesine duyulan güvenden bahsedilirken, bölgede hizmet verecek olan her Türk üretici için lojistik dahil her türlü yardımın yapılacağının altı çizildi.

TAYSAD( Taşıt araçları yan sanayicileri derneği) Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu ise yaptığı açıklamalarda Türk otomotiv sanayisinin çağ atladığını ve artık dünyada sayılı kaliteli üreticilerden olduğumuzu belirtti. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da Çin’de işbirliği teklifi aldıklarını sözlerine ekledi. Bunun yanında Dudaroğlu, Çinli otomobil firmalarını ülkemizde üretime davet ettiğini de belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71