banner126

“UN” Kodlu kutu ürettiler

UN sertifikalı ambalaj ve kutuların kullanılması artık hem üreticiler hem de taşıyanlar için bir zorunluluk olurken, kurallara uymadığı tespit edilen firmalara idari para cezaları da şimdiden kesilmeye başlandı. Bu değişikliğe hazırlıksız yakalanmayan Mondi Tire Kutsan UN sertifikalı kutuları taşımacılık sektörünün hizmetine sunan ilk oluklu mukavva üreticisi oldu.

 “UN” Kodlu kutu ürettiler
banner95

UN sertifikalı ürünleri ile bu yeni dönemde Türkiye sanayinin çözüm ortağı olmaya devam eden Türk oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçisi Mondi Tire Kutsan’ın CEO’su Hakan Tiftik, İzmit Fabrikası bünyesinde kurulan UN laboratuvarında dünya standartlarına uygun olarak test faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getirdi. Tiftik, “Şimdilik 4G (Fiber levha-oluklu mukavva kutular) için gerekli testleri yapacak şekilde kurulmuş olup Italya ve Lüksemburg Ulaştırma Bakanlıklarından onaylı CSI tarafından tanınmış olan laboratuvarı ile Mondi müşteri memnuniyeti bir adım daha öteye taşıyor. Güvenli, kontrollü ve ekonomik taşımacılık için Mondi Tire Kutsan’ın İzmit Fabrikası hem istenen oluklu mukavva kutulara uygun UN ambalaj tip onayını alarak talep edilen ürünlerin testlerini yapıyor hem de istenilmesi durumunda UN kodlu kutuların üretimini de başarıyla gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.

UN Sertifikası Hangi Durumda Gereklidir?

UN tip onaylı ambalaj kullanımı; paketli taşınan ve taşıma moduna bakılmaksızın ADR standartlarına uygunluğu zorunlu olan şu maddeleri kapsamaktadır; patlayıcı maddeler, yanıcı, zehirli, aşındırıcı, sıvı ve katı kimyasallar, organik peroksitler ve yakıcı maddeler, çevreye zararlı maddeler, boya, mürekkep, tiner, asbest, havai fişek, hava yastığı, emniyet kemeri, pinpon topu vb…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER