banner126

TIR'da bulunan alçılar kaldırılınca gerçek ortaya çıktı

Kaçakçılardan ilginç bir yöntem. Gaziantep'te polislerin dikkati üzerine bir TIR'da bulunan alçı bloklarının kırılması istendi. Bloklar kırılınca arkasından kaçak sigaralar çıktı.

banner179
TIR'da bulunan alçılar kaldırılınca gerçek ortaya çıktı
banner95

Gaziantep’te, polisin şüphelenerek durdurduğu TIR'ın dorsesinde dekoratif amaçlı kullanılan alçı bloklar çıktı. Polis, TIR sürücüsünün tedirginliğinden şüphelenerek çekiçle kırdığı alçı blokların içerisinde kaçak sigara bulunduğunu saptadı. Alçı ile gizlenmeye çalışılan 150 bin kaçak sigaranın ele geçirilildiği TIR'ın sürücü ile kardeşi gözaltına alındı. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisleri, kaçakçılığın önlenmesine yönelik çalışmaları kapsamında otoyol turnikelerinde uygulama noktası oluşturdu. Polis, doğu kentlerinden gelen ve şüpheli gördüğü araçları durdurarak aradı, içinde bulunanları kimlik kontrolünden geçirdi.Sabah erken saatlerde uygulama noktasına gelen Enver G. yönetimindeki TIR'ı durdurdu. Polis yaptığı incelemede, Siirt'ten İstanbul'a giden TIR'ın dorsesinde alçı blokların bulunduğunu belirledi. Ancak, bu sırada TIR sürücüsü Enver G. ile yanındaki kardeşi Cemil G.'nin tedirgin davranışları polisi şüphelendirdi. İki kardeşin tedirginliğinden kuşkulanan polisler bu sırada alçı blokların olması gerekenden daha ağır olduğunu fark edince TIR'ı Çevik Kuvvet Şube götürdü. Burada çekiçle kırılan alçı blokların içerisinde kaçak sigaralar bulunduğu belirlendi. Kaçak sigaraların yol kontrollerinde fark edilmesini önlemek için alçı blok ile kapatıldığını saptayan polis, TIR'ın sürücüsü ile kardeşini gözaltına aldı. Alçı blokların kırılmasının ardından TIR'da bulunan 150 bin paket kaçak sigaraya da el konuldu. Yurda kaçak yollarla sokulan ve İstanbul'dapiyasaya sürüleceği belirlenen sigaraların imha edileceği öğrenilirken, gözaltına alınan şüpheli kardeşlerin sorgulanmasına başlandı.

banner191
YORUM EKLE
banner160
SIRADAKİ HABER

banner198

banner174

banner178