Ticari araçlarda KDV yüzde 1'e iniyor

Otomotiv sektörü iç satışlarda büyük bir gerileme yaşarken sektörü canlandıracak müjdeyi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak verdi. Albayrak, 1600 cc ve altı motorlu araçlarda da ÖTV'de 15'er puan düşürülürken, ticari araçlarda kdv oranın yüzde 1'e çekildiğini söyledi.

Ticari araçlarda KDV yüzde 1'e iniyor
banner95

Bakan Albayrak, yıl sonuna kadar bazı sektörlerde KDV ve ÖTV indirimine gideleceğini söyledi. Ticari araçların da içinde olacağı bu indirimler şöyle olacak:

Beyaz eşya sektöründe ÖTV oranlarını yıl sonuna kadar sıfırlanacak.

1600 cc ve altı motorlu araçlarda ÖTV uygulaması 15'er puanlık indirime gidiliyor.

Ticari araçlarda KDV oranı yüzde 18'den yüzde 1'e indiriliyor.

Mobilya sektöründe KDV yüzde 18'den 8'e inecek.

Konuttaki yüzde 18'den 8'e indirilen KDV uygulaması yıl sonuna kadar devam edecek. Uygulama 31 Ekim'de sona eriyordu. Tapu harçlarındaki yüzde 3 uygulaması da yıl sonuna dek devam edecek.

Bakan Albayrak, "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına destek veren firma sayısı 2 bin 500'ü aştı" derken Vergi Denetim Kurulunu'nun yeniden kurgulanacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet BİNGÜL
Mehmet BİNGÜL - 3 ay Önce

Ticari araçların vergilerini yükseltip insanları borca sokacaginiza yakıtı vergisini düşürüp iş hacmini arttirın zaten yer gök araç kaynıyor.iş var kimse para kazanamıyor parça fiyatları lastik fiyatları el yakıyor nasıl bir sistem yapiyorsunuz insanları daha çok dibe çekmeyemi çalışıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner71