Thermo King’den ses getirecek lansman

Thermo King, sağlık sektöründe kullanılacak modüler ürünü ColdCube’u tanıttı. İlaç, aşı, serum gibi sağlık sektörünün lojistik ihtiyaçları için de ideal bir ünite olarak öne çıkan ColdCube 3 farklı boyutta sunuluyor ve en küçük hafif ticari araçlarla bile taşınabiliyor.

Thermo King’den  ses getirecek lansman
banner95

Thermo King bugün (26 Haziran) gerçekleştirdiği toplantıyla bu yılın ilk 6 ayını değerlendirdi. Toplantıda ayrıca yeni Ce serisinin ve modüler ürün ColdCube’un lansmanı gerçekleştirildi. Toplantının ev sahipliğini ise Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin ve Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk yaptı.

Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin, Doğuş Otomotiv markası altında yer alan markalarda olduğu gibi Thermo King’in de dünyadaki başarısına paralel bir başarıyı Türkiye’de gösterdiğine dikkat çekti. Eksin, Thermo King markasını 2008 yılından bu yana Türkiye’de temsil ettiklerini kaydederek “Türkiye özellikle soğuk zincir taşımacılığında önemli bir ülke. Thermo King olarak 2008 yılından bu yana satış grafiğini sürekli yükseltiyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz zorlu ekonomik koşullar gözönüne alındığında 2013 yılı ve 2014’ün ilk yarısını aynı başarıyla tamamladık. 2013 yılında 802 adetlik satış gerçekleştirdik. Bu adetlere ulaşmamızda filo satışları etkin bir rol oynadı. 2014 yılının ilk yarısında ise satışlarımızı bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 30 artırarak sektör liderliğimizi sürdürdük. Yılın ikinci yarısında da aynı performansımızı devam ettirerek liderliğimizi ve başarımızı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk ise yaptığı konuşmada müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamlarının sürekli genişlediğini  belirterek “Ülkemizin önemli bir lojistik faaliyeti olan soğuk zincir taşımacılığının tüm açılımlarına hizmet vermek arzusundayız. Bu çalışmalarımız sonucu Türkiye’nin en büyük lojistik firmalarına, Sağlık Bakanlığı ile yapılan çalışmalar doğrultusunda aşı ve ilaç taşımasında kullanılacak soğutucu ünitelerin satışını yaptık. Ayrıca otobüs, tren ve troleybüs yolcu taşımacılığında klima satışımız gerçekleşti” dedi.

Soğuk Zincir taşımacılığı halk sağlığı açısından çok önemli!!

Thermo King’in yüksek verimli soğutucularını kullanarak taşınan ürünler soğuk zincirden çıkmıyor ve üretim tesisindeki kalitesini muhafaza ederek tüketiciye ulaştırıyor.

Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, tanıtımını gerçekleştirdikleri yeni ColdCube ve Ce serisi üniteler ile bir çok farklı sektörün soğuk zincir taşımacılığı hizmetlerine alternatif çözümler sunmak arzusunda olduklarını belirtti. Türk “Modüler ünitemiz ColdCube, başta sağlık sektörüne aşı, serum ve ilaç nakliyesinde çözüm getirebilen bir ürün. Hastaneler, ilaç depoları ve hatta eczaneler bile ColdCube’un potansiyel kullanıcıları arasında yer almaktadır“ dedi.

Ce serisinin ise çabuk bozulabilen gıda taşımacılığına yönelik bir ürün olduğunu belirterek “Ce serisi, insan sağlığı için son derece önemli olan, ısının değişmesi halinde bozulabilecek ve ticari değerini yitirecek gıdaların üretim aşamasından son kullanıcıya ulaşana kadar ki yolculuğunu güven içinde tamamlaması için üretilmiştir. Özellikle büyük marketlerin şehiriçi dağıtımı sırasında oluşabilecek kayıplarının en aza indirilebilmesi hedeflenmiştir“ açıklamasında bulundu.

Taşınabilir soğutucu ünite: ColdCube

ColdCube Thermo King tarafından küçük işletmelerin soğutulmuş veya dondurulmuş ürün taşımacılığı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirildi. ColdCube, modüler yapısı, yüksek dayanıklılığı ve hafifliği ile en verimli soğutucu çözümleri sunarken; ilaç, aşı, serum gibi sağlık sektörünün lojistik ihtiyaçları için de ideal bir ünite olarak öne çıkıyor.

-21 dereceye kadar dondurma özellikleri bulunan ColdCube, enerjisini aküden alıyor. Akü bağlantı kesme özelliği ile de akünün boşalmasını önleniyor. Araç içerisine monte edilen dijital ekran sayesinde ColdCube’ün iç ısısı sürekli kontrol altında tutulabiliyor.

ColdCube’ün harici bir ünite olması ve direk araç içerisine konularak kullanılmaya başlanması en büyük avantajlarından bir tanesi. Ünite, ihtiyaç haline çıkartılarak bir diğer araca konulabiliyor. Bu ürünü kullanabilmek için araç üstünde  herhangi bir modifikasyon yapılmasına gerek kalmıyor ve böylelikle aracın orjinalliği korunarak 2. El değerinde herhangi bir kayıp yaşanmıyor.

ColdCube, kolay taşınabilme özelliği, portatifliği, CE, TUV ATP gibi standartlara uygunluğu, kolay temizliği ile gıda taşımacılığı için ideal bir ürün olarak segmentinde öne çıkıyor.

ColdCube 140, 330 ve 915 litre (yandan yükleme özelliği) olarak 3 farklı model ile satışa çıkıyor. ColdCube‘de, tanıtım etkinliği çerçevesinde belirli opsiyonel donanımlar, standart olarak sunuluyor.

Ce serisinde seçenekler artıyor

Tüketici talep ve ihtiyaçları doğtultusunda ürün gamı genişleyen Ce serisi şimdi, C-250e, C-250e Max, C350e Max ve C-450e Max'dan oluşan 4 model ile pazara çıkıyor. 34 metreküp kasa hacmine kadar, araç motorundan tahrik alarak çalışan Ce serisi Max modeli ile ısıtma opsiyonu sunuyor.

Ce serisi 45 dakika olan soğutma süresi ile sınıfının en kısa sürede soğutma gerçekleştiren ünitesi. Bu özelliği ile yakıt tasarrufuna da önemli bir katkıda bulunurken, kapı açılışlarında oluşan ısı kayıplarını da daha hızlı bir şekilde telafi etmekte. 

Böylelikle Ce serisi, kamyon, kamyonet ve panelvan kullanarak şehir içi gıda dağıtımı gerçekleştiren zincir marketler, tarım işletmeleri ve gıda ürünleri dağıtımı gerçekleştiren tüm işletmeler için en uygun çözüm olarak pazara sunuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71