banner201

Tatilde karayoluyla 408 milyon seyahat yapılacak

Çin Ulaştırma Bakanlığı yaptığı açıklamada, önümüzdeki Ulusal Gün tatilinde yaklaşık 408 milyon kara yolu gezisinin yapılması beklendiğini, Çin’in otoyol ağının artan yolcu trafiğine hazır olduğunu duyurdu. Bakanlık Sözcüsü Sun Wenjian, düzenlediği basın toplantısında, 1 Ekim’e denk gelen Güz Ortası Festivali ve hafta boyu sürecek olan Ulusal Gün tatiliyle çakışacağından güçlü bir seyahat talebinin oluştuğunu belirtti.

banner179
Tatilde karayoluyla 408 milyon seyahat yapılacak
banner95

 
Halk arasında akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek ve seyahat etmek için güçlü bir talep olduğunu söyleyen yetkili, yurt içi ulaşım ağının tatil boyunca yüksek seviyede kalacağını söyledi. Sun, 8 günlük tatil sırasında ülkenin otoban ağı üzerinden her gün yaklaşık 51 milyon yolculuğun yapılacağını, bu oranın geçen yıla göre yüzde 1 ila 3 oranında artacağını belirtti. Tatilin ilk gününde yolcu trafiği zirve yapacak ve yaklaşık 54 milyon seyahat kaydedilecek.
 
Bakanlık, trafik sıkışıklığı veya kazaların zamanında ele alınmasını sağlamak için turistik yerlerin çevresindeki ana ulaşım kanallarının ve yolların izlenmesini güçlendirecek, ayrıca halkı daha iyi düzenlemeye yönlendirmek için gerçek zamanlı trafik ve hava durumu bilgileri yayınlayacak. Otobanların 1 Ekim gece yarısından 8 Ekim’e kadar yedi veya daha az koltuklu binek otomobiller için ücretsiz olacağı da duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 15:58

Hasan Karakurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner178